معاون پارک علم و فناوری گلستان:

پیگیری راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری cvc با مشارکت بخش خصوصی

معاون پارک علم و فناوری گلستان گفت: پارک علم و فناوری استان گلستان در نظر دارد با مشارکت بخش خصوصی یک صندوق سرمایه گذاری cvc را در جهت حمایت از طرح های فناورانه بخصوص حوزه طیور ، پیگیری و راه اندازی کند که در حال رایزنی برای انجام این اتفاق مهم است.

به گزارش خبرنگار ساحد خبر، اسماعیلی در این رابطه اظهار کرد: پارک آماده است به منظور معرفی شرکتهای دانش بنیان به صنایع و بالعکس و دریافت نیازهای فناورانه آنها در قالب کارگروه صنعت و فناوری به این مهم ورود کند و مقرر شده تا در این راستا اتاق بازرگانی شرایط این نشست ها را فراهم آورد.

وی افزود: اهمیت موضوع جذب سرمایه برای شرکتهای دانش‌بنیان، در کنارتامین منابع مالی مورد نیاز ،باید شرکت را در فرایند توسعه و رشد قرار بدهد، رویدادهای جذب سرمایه در همین راستا برنامه ریزی شده است.

اسماعیلی گفت: با ابلاغ وزارتخانه و به منظور ورود شرکتهای فناور به چرخه صنعت طیور که یکی از صنایع مهم استان و کشور محسوب می شود ، نخستین دبیر خانه زنجیره ارزش طیور در محل پارک علم و فناوری استان راه اندازی می شود.

وی افزود: این اقدام در راستای ایجاد ارزش افزوده بالا و افزایش جی دی پی استان با دعوت پارک از همه فعالان بخش صنعت طیور در و شرکتهای فناور انجام می شود.

اسماعیلی افزود: ۲۰ زنجیره دارای اولویت در استان وجود دارد که صنعت طیور از مهم ترین و شاخص ترین آنها محسوب می شود .

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت استان ، جایگاه شرکتهای دانش بنیان نیز باید بالاتر برود که نیازمند حمایت بیشتری هستند و باید تمام ظرفیت ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم یک تحول بزرگ در زمینه توسعه شرکتهای فناور در کنار واحد های تولیدی استان ایجاد کنیم.