رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر :

امسال تولید گل محمدی به ۱۵ تُن افزایش خواهد یافت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر گفت: امسال تولید این محصول به ۱۵ تُن افزایش خواهد یافت.

به گزارش ساجد خبر، رضا عجم در مراسم آغاز برداشت گل‌محمدی در وامنان گفت: کاشت گل محمدی در این روستا از سال ۱۳۹۴ شروع شد و هم اکنون ۲۰۲ هزار اصله گل در سطح ۲۵ هکتار از اراضی زراعی آن کاشته شده است.

وی افزود: کاشت گل محمدی و دیگر گیاهان دارویی و نیز درختان مثمر در راضی شیبدار آزدشهر در قالب طرح «ترسیب کربن» برای توانمندسازی و ارتقای درآمد اقتصادی جوامع محلی این شهرستان در ۶ روستای «کاشیدار، وامنان، سیب چال، نراب، تیل آباد و خوش ییلاق» اجرا شد.

عجم بابیان اینکه سال گذشته ۶ تُن گل محمدی در روستای وامنان توسط ۱۰۵ بهره بردار این روستا برداشت شد، ادامه داد: امسال تولید این محصول به ۱۵ تُن افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره منابع طبیعی آزادشهر افزود: ۷۰ درصد گل محمدی تولیدی روستای وامنان گلاب گیری و بقیه به‌صورت خشک شده وارد بازار می‌شود.

به گفته وی، پیش بینی تولید امسال گلاب از ۱۰ هکتار مزارع روستای وامنان آزادشهر، ۱۵ تُن گلاب درجه یک و ۱۰ تُن گلاب درجه ۲ است.

عجم نوروزی اضافه کرد: در راستای حمایت از کشاورزان در طرح ترسیب کربن در ۶ روستای آزادشهر برخی تسهیلات حمایتی در قالب صندوق‌های خُرد و شرکت تعاونی داده می‌شود.