رییس خانه صنعت و معدن گلستان :

ستاد رونق تسهیل بدون حضور استاندار و‌معاون اقتصادی وی عملکرد مثبتی ندارد

رییس خانه صنعت و معدن گلستان گفت: در حال حاضر در بسیاری از جلسات ستاد رونق تسهیل استان استاندار و برخی مدیران بالا دستی حضور ندارند که این مسأله موجب تضعیف این ستاد شده است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، بهرامی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: مشکل در حوزه صنعت بسیار زیاد است ولی ستاد تسهیل توانایی حل مشکلات این بخش را مثل گذشته ندار و استاندار باید ورود جدی به آن داشته باشد

وی افزود: ۹۰ درصد تسهیلات بانکها امروز فقط در دست ۱۰درصد مردم استان است و آماری هم راجع به آن ارائه نمی شود.

بهرامی گفت: بسیاری از واحد های تولیدی کوچک بازار دارند اما سرمایه ندارند و بانکها نیز در این حوزه همراهی ندارند و هنوز نتوانستیم در این استان واحد های قوی ، های تک و صادرات محور تاسیس و یا تقویت کنیم .

وی افزود: ستاد رونق تسهیل امروزه فقط به کارشناسان خلاصه شده و مصوبات خروجی مثبتی ندارد و بسیاری از مدیران واحد‌های تولیدی دیگر رغبتی به حضور در این ستاد ندارند.

بهرامی گفت: ستاد رونق تسهیل شیر غرانی بود که امروز تبدیل به شیر بی یال دم شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب معادن هم اظهار کرد: فقدان تجهیزات به روز و عدم همکاری بانکها بزرگترین چالش معادن است.

بهرامی بیان کرد: معادن ما حدود نیم قرن نچاز دیگر کشورها در حوزه ماشین آلات عقب هستند.

وی افزود: فقدان ماشین آلات به روز و عدم حمایت مالی بانکها از معدن کاران موجب عقب افتادگی معادن از عرصه توسعه و سود آوری شده است .

رییس خانه صنعت و معدن استان در ادامه افزود: کدام معادن را توانستیم هدایت ،حمایت و به روز رسانی کنیم و معادن یکی از راه های توسعه اقتصادی و ارز آوری برای کشور است اما به بخش حمایتی از آنها توجهی نمی شود .

وی گفت: در حوزه صنعت و معدن این معادن هستند که بسیار مظلوم واقع شده اند و امروز وجود معادن با ماشین آلات جدید توجیه پذیر هستند.