گردشگری گلستان با داشتن ۱۵ پارک جنگلی مطلوب نیست

استاندار گلستان با اشاره به عرصه پهناور منابع طبیعی این استان گفت: گردشگری دومین محور توسعه استان به شمار می‌رود اما با وجود ۱۵ پارک جنگلی، توسعه مورد نظر و مطلوب گردشگری گلستان محقق نشده است.

به گزارش ساجد خبر، علی‌محمد زنگانه در دیدار با عباسعلی نوبخت رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری اظهار کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به‌دلیل هزینه زیاد ایجاد زیرساخت خدماتی و رفاهی و تخصیص ناکافی اعتبارات ملی، رغبتی برای مدیریت پارک‌های جنگلی ندارند که تلاش می‌کنیم با تعیین مشوق‌های دارای جاذبه، پای بخش خصوصی را به بخش گردشگری عرصه‌های ملی و جنگلی گلستان باز کنیم.

وی بیان کرد: تغییر اقلیم و تراکم درختان جنگلی در گلستان منجر به خشک شدن ۲۰ درصد آنان شده که رفع این خطر و تبدیل به جنگل‌ طبیعی با اجرای عملیات پرورشی و «تنک کردن»، نیازمند دستور سازمان منابع طبیعی است.

استاندار گلستان گفت: جذب و تبدیل وضعیت بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان ایثارگر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، لزوم اجرای فنی اصولی و به موقع طرح کاشت یک میلیارد درخت و زراعت چوب، بکارگیری نیروهای قرقبان در طرح تنفس جنگل با بدهی ۳۰۰ میلیارد ریالی و تخصیص نیافتن اعتبار در سال جاری برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه ای ملی باعث مشکلات عدیده‌ای برای استان شده که با حمایت این سازمان می توان از پوشش گیاهی استان به نحو احسن حفاظت کرد.

زنگانه تاکید کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری، توسعه مرتع و پروژه‌های آبخوان از مصوبات سفر رییس جمهور به گلستان بود که امیدوارم با توجه ویژه سازمان منابع طبیعی تخصیص مناسب به این طرح‌ها داده شود.