مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد؛

بیش‌از ۲۸۰هزار کارگر گلستانی بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: تعداد ۲۸۰ هزار و ۳۴۱ نفر بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی و تعداد ۱۸۸هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده اجباری هستند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر ، حسینعلی خواجه مظفری ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: سال گذشته تعداد شکایت های وارده به این اداره کل ۴ هزار و ۹۲۰ فقره بوده که مسبت به سال ماقبل ۸ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در همین مدت تعداد دادنامه های وارده ۴ هزار و ۵۰۱ فقره بوده که که سک هزار و ۴۲۰ فقره آن به صورت صلح و سازش حل و فصل شد .

خواجه مظفری بیان کرد: میانگین رسیدگی به پرونده ها نیز از ۸۸ روز به ۱۶ روز رسیده است و گلستان در بحث رسیدگی به پرونده ها رتیه سوم کشوری را دریافت کرده است.

وی افزود: ۲۱ برنامه متنوع برای روز کار و کارگر در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۰ برنامه آن شاخص برگزار می شود.

خواجه مظفری گفت: سال گذشته  تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی در رابطه با بیمه بیکاری ۲ هزار و ۵۵۹ نفر بوده است که نسبت به سال ماقبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در همین مدت ۷ هزار و ۵۳۹ بازرسی از کارگاه های استان  داشته ایم که از این تعداد ۲ هزار و ۸۸۱ کارگاه پرخطر بوده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: سال گذشته نیز تعداد یکهزار و ۲۵۳ فقره در خواست بازنشستگی پیش از موعد داشتیم .

وی افزود: حوادث ناشی از کار نیز در سال گذشته ۳۱ درصد کاهش داشته است.

خواجه مظفری افزود: در حال حاضر برای حمایت از جامعه کارگری مبلغ ۵۰۰هزتر تومان حق تاهل برای کارگران مرد و زن در نظر گرفته شده و مبلغ ۹۰۰هزار تومان کمک هزینه مسکن، مبلغ یک میلیون و ۴۰۰هرار تومان برای اقلام ومبلغ ۷۱۶هزار و ۶۰۰ تومان حق اولاد برای کارگران نظر گرفته شده است.