رئیس کل دادگستری گلستان:

استان ما از قانونمندترین استان‌ها در برگزاری انتخابات است

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اینکه قوه قضاییه در فرایند انتخابات قوی ظاهر شد، عنوان کرد: ما با برگزاری جلسات استانی و شهرستانی سعی در کاهش تخلفات و جرایم داشتیم که بحمدلله این مهم میسر شد.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی صبح  امروز ضمن حضور در ستاد انتخاباتی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان با اشاره به برگزاری ۱۶ جلسه استانی و ۸۶ جلسه شهرستانی با عنوان ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: پرونده های تشکیل شده در دوره قبل و بعد انتخابات انگشت شمار هستند و تعداد آنها کمتر از ۱۰ پرونده بوده است.

وی با بیان اینکه هر سه قوه در انتخابات وظایفی دارند که باید به خوبی به آن عمل کنند، عنوان کرد: قوه قضاییه در فرایند انتخابات قوی ظاهر شد و ما با برگزاری جلسات استانی و شهرستانی سعی در کاهش تخلفات و جرایم داشتیم که بحمدلله این مهم میسر شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به ماده ۳۸ قانون انتخابات توضیح داد: در تمام حوزه های قضایی دادستان ها را به عنوان نماینده حقوقی خود معرفی کرده ایم.

آسیابی، گلستان را در مقایسه با سایر استان های کشور یکی از قانونمندترین استان ها در رقابت انتخاباتی برشمرد و ادامه داد: ۵۱۹ اقدام در جلسات تشکیل شده در راستای کار قرار گرفت تا بتوانیم چه در فضای حقیقی و مجازی کمترین تخلف را داشته باشیم.

وی در پایان یکی از اقدامات صورت گرفته در جلسات شهرستانی را بررسی دغدغه ها و مشکلات دوره های قبل اعلام کرد و گفت: همه جلسات با حضور فرمانداران و عوامل اجرایی و نظارتی برگزار شده است.