ساخت ۱۹۲ واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان در گنبدکاووس آغاز شد

ساخت ۱۹۲ واحد مسکونی ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس همزمان با آغاز طرح ملی ساخت ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های متاهلی کشور، در این شهرستان مرزی آغاز شد.

به گزارش ساجد خبر، در آیین آغاز عملیات اجرایی ۱۹۲ واحد مسکونی دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس که روز شنبه برگزار شد، فرماندار این شهرستان گفت: این واحدها در راستای نهضت ملی مسکن و در زمینی به مساحت هشت هکتار ساخته می‌شود.

مهدی دهرویه افزود: علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس قرار است در روزهای آینده ساخت مسکن ویژه کارکنان، اعضای هیات علمی و نخبگان یک دانشگاه دولتی و یک موسسه آموزش عالی دیگر این شهرستان هم آغاز شود.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس هم گفت: سهمیه استان گلستان از طرح ملی ساخت مسکن ویژه دانشگاهیان ۸۰۷ واحد مسکونی است که از این تعداد ۱۹۲ واحد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان احداث می‌شود.

قاسم شادکام افزود: پس از انجام مراحل قانونی تغییر کاربری زمین و تهیه نقشه‌ها و کسب مجوزهای لازم توسط اداره راه و شهرسازی، عملیات اجرایی این واحدها شروع می‌شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات پیش بینی شده برای هر واحد مسکونی که زیربنای آن در آینده مشخص خواهد شد، پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که در کنار سهم آورده متقاضی هزینه احداث واحدها تامین می‌شود.

رییس اداره راه و شهرسازی گنبدکاووس همچنین از اخذ مجوز برای زمین ۲۴ هکتاری طرح نهضت ملی مسکن این شهر از شورای عالی شهرسازی و معماری کشور خبر داد و بیان داشت: پس از انجام فرایند قانونی پروژه هزار واحدی مسکن در این زمین آغاز خواهد شد.

شادکام افزود: علاوه بر این، پروژه ۹۶ واحدی بهارستان گنبدکاووس در مرحله تحول واحدها به متقاضیان بوده و طرح ۲۱۰ واحد نگارستان این شهر هم در مرحله انجام فنداسیون است.

وی یادآور شد: در زمان ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن ۱۳ هزار نفر و در طرح جوانی جمعیت هم سه هزار نفر در گنبدکاووس ثبت نام کردند که ۹۰ درصد آنها واجد شرایط هستند.

شادکام، کمبود زمین در گنبدکاووس را از مهمترین موانع در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن دانست و گفت: تلاش‌ها برای شناسایی و تامین زمین از سوی ادارات و نهادهای این شهرستان درحال انجام است.