صادرات گلستان در دولت سیزدهم ۹۸ درصد بیشتر شد

مدیرکل صنعت،معدن و تجارت گلستان از رشد ۹۸ درصدی صادرات این استان در ۳۰ ماه خدمت دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در این مدت ۶۰۶ میلیون دلار کالاهای غیرنفتی از این استان شمالی به کشورهای مختلف صادر شده است.

به گزارش ساجد خبر،  درویش‌علی حسن‌زاده امروز در همایش جهاد تبیین با رویکرد مشارکت حداکثری در انتخابات ویژه اصناف و بازاریان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان افزود: عمده صادرات گلستان به سه کشور ترکمنستان با ۳۰ درصد، قزاقستان با ۲۳ درصد و عراق با ۱۹ درصد بوده است.

وی ادامه داد: رشد ۹۸ درصدی صادرات غیرنفتی گلستان در سایه راهبرد و دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم و توسعه روابط با همسایگان حاصل شده است.

حسن‌زاده همچنین از صدور ۳۱۱ پروانه صنعتی در گلستان طی دوره ۳۰ ماهه دولت سیزدهم خبر داد و گفت: این تعداد پروانه با سرمایه‌گذاری ۵۸ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی هفت هزار و ۲۰۰ نفر بوده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان ادامه داد: در دولت سیزدهم و با مشارکت بخش خصوص همچنین ۸۸ واحد صنعتی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشت که در نتیجه آن برای هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

حسن‌زاده افزود: واحدهای تولیدی گلستان هم اکنون ۲۵ درصد سموم کشاورزی، ۱۵ درصد روغن و ۲۰ درصد محصولات سلولزی کشور را تولید می کنند.