مدیرکل راه و شهرسازی گلستان :

صدور ۲ هزار و ۹۲۳ فقره پروانه اشتغال به کار برای مهندسان گلستانی

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: از ابتدای شروع به کار سامانه سپامک تاکنون دو هزار و ۹۲۳ پروانه اشتغال به کار از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور و سامانه پروانه الکترونیکی مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی وزارت راه و شهرسازی، برای مهندسین گلستانی صادر شده است.

به گزارش ساجد خبر، مهدی ملک،  اظهار کرد: با توجه به راه اندازی سامانه سپامک توسط وزارت راه و شهرسازی، پروانه اشتغال به کار تمامی متقاضیانی که در آزمون ورود به حرفه مهندسی، کاردانی، معماران تجربی و … پذیرفته شده اند، به صورت الکترونیکی صادر شد.

ملک ادامه داد: بر اساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی، مقرر شد این مجوزها از طریق سامانه سپامک متصل به درگاه ملی مجوزهای کشور به صورت غیرحضوری صدور گردد.

وی افزود: در این راستا با توجه به تصویب هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارای، در حوزه راه و شهرسازی ۱۴ مجوز  در راستای صدور پروانه اشتغال به کار اعلام شده است.

ملک همچنین تصریح کرد: تاکنون دو هزار و ۹۲۳ پروانه اشتغال به کار از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور و سامانه پروانه الکترونیکی مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی وزارت راه و شهرسازی ( سپامک)، برای مهندسین گلستانی صادر شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: از این تعداد دو هزار و ۳۸۵ فقره پروانه اشتغال مربوط به اشخاص حقیقی و ۳۸۸ فقره پروانه اشتغال به کار مربوط به شرکت های حقوقی، خدمات آزمایشگاهی و سازنده حقیقی و انبوه سازان است.

وی افزود: در حال حاضر ۵۲ فقره پروانه برای کاردان های فنی ساختمان و ۹۸ فقره پروانه برای برای معماران تجربی صادر شد.

ملک همچنین گفت: گفتنی است بنابر دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر فرآیند تمدید، توسعه یا انحلال مجوز کسب و کارها از مسیری خارج از درگاه ملی مجوزها، و بر اساس روال سابق انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در انتها یادآور شد: لازم به ذکر است که ایجاد بستر لازم در سامانه سپامک برای شروع فرآیند تمدید، ارتقا و درج صلاحیت جدید پروانه اشتغال به کار  به صورت الکترونیکی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.