جاده‌های برفی و کوهستانی گلستان برای تردد خودروها باز است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: ۲ مسیر کوهستانی آزادشهر- شاهرود مشهور به «خوش ییلاق» و گرگان- شاهرود معروف به «توسکستان» که به دلیل شدت بارش برف و جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از آن از شب گذشته بسته بود، صبح امروز بازگشایی شد.

به گزارش ساجد خبر، نعمت‌الله حاجی‌زاده اظهار کرد: با تجهیزات کامل زمستانی تردد داشته باشند.

وی افزود: بارش شدید باران در استان گلستان به ویژه مناطق شرقی سبب طغیان رودخانه اوغان و عبور آب از روی پل روستای بایلر شد و به همین دلیل جاده دوم ارتباطی گنبدکاووس- کلاله بسته شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان ادامه داد: تردد در این مسیر تا زمان فروکش کردن آب از سطح جاده امکان پذیر نیست و به رانندگان توصیه می‌شود از جاده اصلی استفاده کنند.

حاجی زاده تاکید کرد: مدیریت بحران استان به صورت مستمر گزارشات خسارات را جمع آوری می‌کند و گزارشات واصله تاکنون گویای خسارت جدی نبوده است و بر اساس قانون مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند ۷۲ ساعت بعد از خاتمه شرایط اضطرار نسبت به تکمیل فرم‌های خسارات اقدام کنند.

وی افزود: در بیشتر نقاط استان گلستان شاهد بارندگی بودیم اما بیشترین میزان بارش تا شب گذشته با ۷۱ میلی‌متر در شهرستان رامیان بارید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان بیان کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری در نقاط حساس لایروبی رودخانه‌ها در سطح استان انجام شد که در نتیجه آن جریان آب روان‌تر و خسارت‌ها ناشی از شدت سیلاب‌ها کاهش یافته است.