مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان:

در خواست تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز انبارهای امدادی در سفر دوم ریاست جمهوری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: همچنین برای سفر دوم تصویب ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز ساختمان ۱۳ طبقه اداری و خدماتی گرگان، تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز انبارهای امدادی، آموزش و خانه‌های هلال، تصویب ۲۰۰ میلیارد ریال برای بخش حمایت‌های درمانی و دارویی جامعه هدف درخواست شده است.

به گزارش  خبرنگار ساجد خبر، قاسم غریب‌آبادی روز سه‌شنبه در نشست خبری ویژه سفر رییس جمهور به گلستان اظهار کرد: این نهاد در سفر اول رییس جمهور مصوبه‌ای نداشت اما برای سفر دوم پنج طرح عمرانی ویژه هلال احمر پیش‌بینی‌ شده است.

وی بیان کرد: یکی از این طرح‌ها، آغاز عملیات اجرایی سه پایگاه امداد و نجات شامل گمیشان، دلند و قره‌چشمه مینودشت و تکمیل چهار پایگاه نیمه تمام دیگر در آق‌قلا، نوکنده، زرین‌گل علی‌آبادکتول و اینچه‌برون است که پس از چند سال وقفه، عملیات اجرایی آن‌ها با مجموع اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال از سر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای سفر دوم تصویب ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز ساختمان ۱۳ طبقه اداری و خدماتی گرگان، تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز انبارهای امدادی، آموزش و خانه‌های هلال، تصویب ۲۰۰ میلیارد ریال برای بخش حمایت‌های درمانی و دارویی جامعه هدف درخواست شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: در بخش لجستیک خودرویی، برای هر یک از ۱۴ شهرستان‌، یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودرو کمک‌دار و یک دستگاه خودرو ست نجات درخواست شده که در نهایت واگذاری چهار دستگاه آمبولانس، چهار دستگاه خودرو سبک کمک‌دار و سه دستگاه خودرو ست نجات مورد تایید قرار گرفت.

غریب‌آبادی بیان کرد: در حوزه پروژه‌های عمرانی هلال احمر گلستان در ۲ سال اخیر ۱۹ پروژه امدادی، درمانی و اداری با مجموع اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال افتتاح یا عملیات ساخت و توسعه آن آغاز شد.