مدیر توزیع نیروی برق گلستان:

تزریق هشت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به زیر ساخت های برق گلستان

مدیر توزیع برق گلستان گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون هشت هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار توسط دولت به حوزه تقویت زیرساخت‌های توزیع برق استان تزریق شده است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید احمد موسوی روز دوشنبه در نشست خبری ستاد سفر دور دوم رییس جمهور به گلستان اظهار کرد: ایجاد پست ۴۰۰ کیلوواتی نگین شهر از توابع آزادشهر یکی از طرح های مهم حوزه برق استان طی ۲ سال اخیر است و  بهره برداری از این طرح کمک بزرگی به کاهش دغدغه تامین برق ساکنان شرق استان کرده است.

وی جذب ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق گلستان طی ۲ سال اخیر را یکی دیگر از نتایج سفر دور نخست دولت سیزدهم به استان برشمرد و گفت: ۱۰۰ درصد این اعتبار جذب و هزینه شده است.

موسوی از اجرای طرح انرژی خورشیدی کوچک مقیاس با تولید پنج مگاوات به تعداد هزار مورد در گلستان خبر داد و افزود: این طرح از ابتدای امسال با امضای تفاهم نامه با دستگاه های کمیته امداد، بهزیستی و بسیج سازندگی آغاز شده و تاکنون ۱۵۰ نیروگاه انرژی خورشیدی راه اندازی شده است.

به گفته وی این طرح ماهانه حدود ۶۰ میلیون ریال برای خانوار اجرای کننده طرح نیروگاه انرژی خورشیدی در آمد همراه داشته و تا ۲۰ سال تضمین خرید توسط شرکت برق وجود دارد