دادستان مرکز گلستان:

کودکان و زنان آسیب دیده گرگانی حمایت قضایی می شوند

دادستان مرکز گلستان گفت: مجتمع «شوق زندگی» به منظور اقدامات حمایتی و قضایی از زنان و کودکان گرگانی و با هدف شناسایی و کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی می شود.

به گزارش ساجد خبر، محمود اسپانلو در جلسه هماهنگی برای راه اندازی مجتمع شوق زندگی گفت: تمام فعالیت‌های قضائی، حمایتی و اجتماعی و ظرفیت‌های دستگاه‌های متولی در حوزه کودکان و زنان مانند کمیته امداد ره، بهزیستی، شهرداری، آموزش و پرورش و انتظامی با نظارت دادستانی در قالب این مجتمع متمرکز می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به تجربه موفق استان خراسان رضوی این مجتمع جهت تمرکز اقدامات حمایتی در شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایجاد شده است، افزود: ۲ شعبه دادسرای گرگان شامل شعبه سرپرستی و شعبه دادیاری در این مجتمع مستقر و تمام پرونده‌های مربوط به آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودکان و زنان که نیازمند حمایت هستند با کمک نهادهای همکار پیگیری و مرتفع شود.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: یک نماینده از تمام دستگاه‌های حمایتی استان، خیران و مددکاران اجتماعی نیز در این مجتمع مستقر می‌شوند تا به صورت متمرکز اقدامات مورد نیاز برای حمایت از مراجعان به این مرکز را، انجام دهند.

وی ادامه داد: کودکان کار، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و کودکان بازمانده از تحصیل محور اصلی اقدامات این مجتمع خواهند بود و تلاش می‌کنیم با کمک نهادهای حمایتی سطح زندگی افراد آسیب دیده را ارتقا دهیم.

اسپانلو اظهار کرد: با کمک خیران و دستگاه‌های متولی مهارت‌های اجتماعی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هم در این مرکز با استفاده از تجربیات خانه‌های فرهنگ شهرداری گرگان در این مرکز دنبال خواهد شد.

جلسه هماهنگی برای راه اندازی مجتمع شوق زندگی با حضور مدیران کل نهادهای حمایتی و شهردار گرگان در دفتر دادستان برگزار و آخرین اقدامات برای راه اندازی این مجتمع بررسی شد.