بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده شرق استان گلستان آغاز شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: عملیات بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیلاب ۱۶ آبان شرق استان صبح امروز یکشنبه با رمز «یا زینب سلام الله» آغاز شد.

به گزارش ساجد خبر، سیدمحمد حسینی اظهار کرد: با هدف تسریع در جبران خسارت‌های وارده به واحدهای مسکونی، ۱۲۰ میلیارد ریال از منابع در اختیار بنیاد مسکن استان به این منظور اختصاص یافت و ابلاغ این اعتبار به بانک های شهرستان های گنبدکاووس، کلاله، مینودشت و گالیکش انجام شد.

وی افزود: در مرحله نخست برای ساخت هر یک از واحدهای احداثی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شد و با آغاز عملیات اجرایی، کمک های دیگری هم برای کمک به ساخت این واحدها و رفع دغدغه سیل‌زدگان تخصیص خواهد یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: با دستور استاندار و هماهنگی صورت گرفته با دفتر امور روستایی استانداری، هزینه صدور پروانه ساختمانی سیل‌زدگان رایگان خواهد بود.

حسینی یادآور شد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته سیل ۱۶ آبان گلستان تا کنون به ۱۲۹ واحد مسکونی خسارت وارد کرد که ۶۰ واحد آن نیازمند احداث مجدد، ۶۹ واحد نیازمند انجام تعمیرات و ۲۱۹ واحد مسکونی هم نیازمند کمک معیشتی هستند.