رییس ستاد انتخابات استان گلستان:

۵۵.۵ درصد از داوطلبان انتخابات مجلس در گلستان، مستقل هستند

رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: ۵۵.۵ درصد از ۵۸۱ داوطلب ثبت‌نام قطعی ۱۲ دوره مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه انتخابیه برای انتخاب هفت نماینده مجلس این استان، به صورت مستقل وارد رقابت انتخاباتی شده‌اند.

به گزارش ساجد خبر، سیدعلی مهاجر اظهار کرد : ۲۲.۵ درصد از داوطلبان اصلاح طلب و ۲۲ درصد باقی مانده را اصولگرا تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای هر کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این دوره در استان ۸۳ نفر داوطلب شده‌اند، ادامه داد: از بین ثبت‌نام کنندگان، ۱۹۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا، ۱۱۷ نفر مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش، ۸۰ نفر کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان، ۷۶ نفر گنبدکاووس، ۷۰ نفر رامیان و آزادشهر و ۴۶ نفر علی‌آبادکتول هستند.

به گفته وی از مجموع ۵۸۱ ثبت‌نام‌کننده انتخابات مجلس، ۵۲۰ نفر مرد و ۶۱ نفر زن هستند که ‌۴۳۸ نفر شیعه شامل ۳۸۶ نفر مرد و ۵۲ نفر زن و ۱۴۳ نفر سنی شامل ۱۳۴ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند.

ثبت‌نام داوطلبان انتخابات از ۲۷ مهر تا چهارشنبه سوم آبان‌ ماه با مراجعه به پنجره واحد وزارت کشور، انجام شد.

استان گلستان با ۱۴ شهرستان، دارای ۶ حوزه انتخابیه با مجموع هفت نماینده است. حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا ۲ نماینده و حوزه‌های کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان، علی‌آبادکتول، رامیان و آزادشهر، گنبدکاووس و نیز حوزه انتخابیه مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه هر کدام یک نماینده دارند.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ماه امسال برگزار می‌شود.