اعضای شبکه شاهدان دروغین در گلستان دستگیر شدند

رییس کل دادگستری گلستان گفت: اعضای یک شبکه گسترده شاهدان دروغین در قالب ۶ باند در گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر، آق قلا، علی آبادکتول و خان‌ببین شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی اظهار کرد: اعضای این شبکه، شاهدان دروغین را ساماندهی کرده بودند که با حضور در دادگاه‌ها و دادسراهای استان، در ازای دریافت پول، به نفع یکی از طرفین دعوی، شهادت دروغ می دادند.

وی افزود: ۱۲ سرکرده این ۶ باند که با یکدیگر در ارتباط بودند، دستگیر شدند و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این شبکه ادامه دارد.

وی درباره نحوه شناسایی این شبکه گفت: کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان چند ماه پیش زمان رصد ورودی دادگستری گرگان به رفت و آمد چند نفر که به عنوان شاهد در دست کم ۲۰ پرونده به عنوان شاهد حاضر شده بودند، مشکوک شدند.

آسیابی افزود: در ادامه اقدامات اطلاعاتی، سه سرکرده آنان شناسایی و همه دستگیر شدند .

وی ادامه داد: سرنخ های به دست آمده در تحقیقات از این سه نفر ، کارشناسان حفاظت و اطلاعات گلستان را به پنج باند دیگر از شاهدان دروغین در شهرهای گنبدکاووس، علی آبادکتول ، خان ببین ، آزادشهر و آق قلا رساند که به صورت شبکه ای با اعضای این باند در گرگان ، افراد را ساماندهی و به متقاضیان برای شهادت دروغ، معرفی می کردند.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته هر ۱۲ نفر سرکرده این باندها در گلستان دستگیر شدند و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این باند ادامه دارد.

وی در ادامه از اقدامات ویژه حفاظت و اطلاعات دادگستری استان برای برخورد با کارچاق کن‌‎ها و شاهدان دروغ هم در گلستان خبر داد و بیان کرد: برای تسهیل در شناسایی این متخلفان، نیروهای ویژه حفاظت و اطلاعات در همه حوزه های قضایی استان مستقر شده اند.

آسیابی با بیان این که سامانه ۱۵۸۰ پل ارتباطی مردم با حفاظت و اطلاعات دادگستری است افزود: مردم در تماس با این سامانه می توانند ، کارچاق کن ها ، شاهدان دروغین و تخلف های احتمالی که در دادگستری و سازمان های تابعه قوه قضاییه مشاهده می کنند اطلاع دهند.