مدیر کل بیمه سلامت گلستان:

داروی بیماران اس ام ای تحت پوشش رایگان قرار گرفت/ رقم اهدا کنندگان کلیه افزایش یافت

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان گفت: طی چند روز اخیر و با پیگیری های زیاد داروی بیماران سی اف و اس ام ای در ردیف داروهای تحت پوشش رایگان برای این دسته از بیماران قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد، اظهار کرد: نزدیک به ۱۰ تن از کودکان زیر ۱۰ سال در گلستان مبتلا به بیماری اس ام ای هستند که تهیه داروهای آنان بسیار برای خانوده ها مشکل بود و امروز با توجه دولت سیزدهم به مساله تامین داروهای خاص داروی این دسته از بیماران که در سامانه مدیریت نشان ثبت نام کرده باشند به صورت رایگان در اختیار آنان قرار میگرد .

وی افزود: هزینه این ارو که به صورت شربت  میباشد و هر دو هفته بیمار باید از آن استفاده کند در هر مرحله ۴۰ میلیون تومان است که هم اکنون بیماران آن را رایگان دریافت می کنند.

حسینی ادامه داد: در همین راستا بیماران سی اف نیز می توانند داروی خود را نیز با ثبت نام درسامانه مدیریت نشان هم به صورت رایگان و تحت پوشش بیمه سلامت دریافت کنند.

مدیر کل بیمه سلامت گلستان بیان کرد: داروهای بیماری هایی از جمله سرطان ریه، رحم و تومورهای مغزی نیز در لیست داروهای تحت پوشش بیمه سلامت قرار داده شده است .

وی گفت: با توجه به اینکه این داروها وارداتی و یا مواد اولیه تهیه آن وارداتی است لذا این حمایت دولت از داروهای خاص حس امید به درمان و زندگی را با توجه به تورم موج.د در بازار دارو بیشتر می کند.

حسینی با بیان اینکه رقم هدیه به اهدا کنندگان کلیه نیز افزایش یافته است ، عنوان کرد: اشخاصی که کلیه خود را در سلامت کامل اهدا میکنند به افراد نیازمند و تحت انجمن بیماران کلیوی، قبل از دولت سیزدهم مبلغ ۱ میلیون تومان می گرفتند و این در حالی است که امروز در دولت سیزدهم این رفم به ۴۰ میلیون افزایش پیدا کردو هم اکنون نیز طی چند روز اخیر به مبلغ ۵۸ میلیون و ۳۳۲هزار تومان افزایش یافته است و کسانی که از ابتدای امسال کلیه خو.د را اهدا کرده اند می توانند مابه التفاوت آن را از بیمه سلامت دریافت کنند.

وی افزود: داروی دایا گلی فوزین که ترکیبی از داروی متفورمین است و برای بیماران دیابتی کاربرد دارد نیز با تقبل ۷۰درصد تعرفه توسط بیمه سلامت در ردیف داروی بیماران دیابتی که هیچ گونه عوارض کلیوی قلبی ندارد ، قرار گرفت و این بیماران میتوانند فقط با پرداخت ۳۰درصد هزینه دارویی تامین کنند .

حسینی گفت: در گذشته فقط ۵دسته در لیست بیماران خاص قرار داشتند و هم اکنون ۱۰۷ بیماری به این لیست اضافه شده که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد یک میلیون و ۲۰۶ هزار نفر گلستانی تحت پوشش  بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۲۰۰ هزار نفر آن شهری و ما بقی روستایی و عشایری می باشند.

حسینی صبیان کرد: تمامی تعهدات بیمه سلامت به موسسات طرف قرار داد تا تیرماه امسال پرداخت شده و  امیدواریم تا پایان مهر ماه معوقات را تسویه کنیم .

وی افزود: از تعداد یکهزار و ۲۷۰ پزشک حدود ۶۵درصد با بیمه سلامت قرارداد نمی بنند که این مساله نیاز به فرهنگ سازی داردو