رئیس کل دادگستری گلستان:

پرونده های تخلفات و جرایم انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی می شود

رئیس کل دادگستری گلستان از تشکیل شعب رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در استان خبر داد و گفت: پرونده تخلفات و جرایم انتخاباتی فوری و خارج از نوبت رسیدگی می شود.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی در جلسه مشترک ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استانی و شهرستانی اظهار کرد: تاکنون در حوزه فعالیت‌های انتخاباتی، تخلفات و جرایم خاصی گزارش نشده است و تلاش ما در این ستاد بر پیشگیری از تخلفات و جرایم احتمالی در این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه شعب ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی در همه حوزه‌های قضائی استان تشکیل شده است، افزود: پرونده‌های تخلفات و جرایم انتخاباتی فوری و خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ایجاد هماهنگی و رویه واحد بین ستادهای شهرستانی برای رصد و برخورد با فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگام و تخلفات انتخاباتی هدف از برگزاری جلسه امروز بود.

وی با اشاره به همدلی و هماهنگی نمایندگان سه قوه در استان، افزود: به مدد همین همدلی چالش‌های مهم استان مانند پتروشیمی، آشوراده، روستای زیارت گرگان و خلیج گرگان، یکی پس از دیگری حل شد که همین اقدامات سبب افزایش سرمایه اجتماعی در استان شده است.

آسیابی اظهار کرد: اقدامات امیدآفرین شور انتخابات را بیشتر می‌کند و ان شاء الله در انتخابات امسال هم مانند دوره‌های گذشته میزان مشارکت مردم استان پرشور خواهد بود.

سید علی مهاجر، رئیس ستاد انتخابات استان گلستان هم در این جلسه از تشکیل هیئت‌های اجرایی از هفتم مهر در استان خبر داد و گفت: بر اساس قانون تا ۱۳ مهر باید هیئت‌های اجرایی در همه شهرستانها تشکیل شود.

مهاجر گفت: از ۱۳ مهر هم افرادی که پیش ثبت نام کرده بودند و مدارک آنان از سوی ۶ دستگاه مرجع تأیید شده است می‌توانند با مراجعه به صورت الکترونیک رسماً نامزدی خود در انتخابات قطعی کنند.

وی گفت: افرادی هم که از سوی ۶ دستگاه مرجع تأیید نشدند و یا دارای نقص هستند باید هرچه زودتر برای رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.