نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری:

حفظ استقلال کانون های وکلا یک ضرورت است

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت حفظ استقلال کانون های وکلا تأکید کرد.

به گزارش ساجد خبر، آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی، در دیدار با رییس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان اظهار کرد: من از دهه‌های پیش و حتی قبل از انقلاب با کانون وکلا آشنا بودم و زمانی که در نجف بودم نیز جزوات کانون وکلا را می‌دیدم.

نماینده استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان دیدگاه‌های خود در خصوص نهاد وکالت، بر ضرورت حفظ استقلال کانون‌های وکلا تأکید کرد.

همچنین در این دیدار که در بیت آیت الله «حسینی شاهرودی» برگزار شد، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان توضیحاتی را در خصوص وضعیت نهاد وکالت از آغاز تشکیل تاکنون و تحولات تاریخی و تقنینی ارائه کرد.

علی طالع زاری، رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیرامون کانون‌های وکلا در سال‌های اخیر، اظهار کرد: آخرین مصوبه مجلس در خصوص نقض استقلال کانون‌های وکلا و ایجاد صلاحیت مقنن برای مداخله دولت در امور کانون‌های های وکلا نقطه تاریکی در رویکرد مقنن نسبت به نهاد وکالت پس از انقلاب اسلامی است.

در ادامه غلامرضا اتحادیه نایب رییس کانون وکلای دادگستری گلستان با تأکید بر نقش کانون‌های وکلا در پیروزی انقلاب اسلامی و اظهار نظر تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص کانون‌های وکلا و استقلال آنها، به بیان خدمات عمومی رایگانی که کانون‌ها متحمل هستند، پرداخت.

در پایان جلسه مقرر شد کانون وکلای دادگستری گلستان تمام موارد مطروحه و ایرادات قانونی و فقهی مصوبه مذکور مجلس شورای اسلامی را طی نامه‌های جداگانه ای برای فقها و حقوقدانان مرقوم و به آیت الله حسینی شاهرودی تحویل دهند و ایشان هم با تنظیم نامه‌های جداگانه ای از طرف خودشان مراتب را برای فقها و حقوقدانان شورای نگهبان ارسال کنند.