قاچاقچیان با رهاکردن محموله سیگار در مرز اینچه‌برون فرار کردند

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان گفت: ماموران پاسگاه شهید سلیمانی در حوالی گمرک اینچه‌برون شهرستان گنبدکاووس چهار هزار و ۸۷۰ پاکت سیگار قاچاق معادل ۹۷ هزار و ۴۰۰ نخ از متخلفان کشف کردند که قاچاقچیان پس از مشاهده ماموران محموله سیگار را رها کرده و پا به فرار گذاشتند.

به گزارش ساجد خبر، سرهنگ «علی پارسایی‌پور» اظهار کرد: کشف این تعداد سیگار قاچاق در راستای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولویت کالای دخانی و ترانزیتی و با هوشیاری و دقت کاربر دوربین پایش مرزی و مشکوک شدن به یک دستگاه خودروی سواری توسط ماموران هنگ مرزی اترک کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: این خودروی سواری در ضلع شرقی دیوار گمرک اینچه برون مشغول تخلیه سیگارهای قاچاق بود که به محض رویت ماموران مرزبانی از محل متواری شد.

سرهنگ پارسایی پور ادامه داد: ماموران مرزبانی پاسگاه شهید سلیمانی پس از حضور در محل چهار هزار و ۸۷۰ بسته سیگار قاچاق رها شده در کنار دیوار کمرگ اینچه‌برون را کشف و ضبط کردند.

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان بیان داشت: سیگارهای کشف شده با هماهنگی مقام قضایی جهت سیر قانونی به پاسگاه مرزبانی منتقل شد.

هنگ مرزی اترک گلستان، مسوولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را در محدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۴۰۰ هزار نفری گنبدکاووس است.