مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گلستان:

رشد ۳۶درصدی وصول مالیات در ۵ ماهه نخست امسال

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان گلستان گفت: در 5 ماهه نخست امسال وصول مالیات در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، روح اله صلبی صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزارشد، اظهار کرد: در ۵ ماهه اول امسال میزان درامدهای مالیاتی استان یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است که رشد ۳۶درصدی داشته است.

وی افزود: در سال گذشته منابع در آمدی استان ۲هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان بوده که شامل درآمدهای مالیاتی، مولد سازی و سایر درآمدها است.

صلبی بیان کرد: امسال نیز منابعی که در اختیار استان است ۳ هزار و ۷۲ میلیارد تومان بوده است اما مصارف استان۴ هزار و ۷۲ میلیارد تومان می باشد که از این رقم بیش از ۹۶درصد مربوط به درآمدهای حوزه مالیاتی استان یعنی مبلغی در حدود ۲ هزار و ۴۵ میلیارد تومان است .

صلبی گفت: تمامی مالیات های دریافتی در استان و برای توسعه استانی هزینه می شود.

وی ادامه داد: ۱۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز صرف پرداخت حقوق نیروهای طرح شده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گلستان عنوان کرد:، مدیران دستگاه های اجرایی استان که مشمول ماده ۲۹ می شوند ، موظفند که تمامی املاک مازاد خود را در سامانه سادا ثبت و معرفی کنند و چنانچه مدیری این کار را انجام و توسط سامانه سوت زنی معرفی شوند علاوه بر اینکه به عنوان دستگاه خاطی شناخته می شوند به اشخاصی که انها را معرفی کنند پاداش نیز تعلق می گیرد.

صلبی بیان کرد:از تعداد ۵۰ دستگاه اجرایی تعداد ۸ هزار و ۲۴۱ ملک شناسایی شده که از این تعداد ۷ هزار و ۷۵۸ ملک سند دار ثبت شده است.

وی افزود: در استان گلستان ۴هزار و ۶۳۶ملک دولتی وجود دارد فاقد سند هستند.

وی بیان کرد:در حوزه مولد سازی ۱۲۸ ملک شناسایی شده که ۱۰۶ ملک مجوز و مصوبه فروش گرفته، تعداد ۱۰۱ ملک بارگذاری شده و ۶۴ ملک در مرحله ارزش گذاری هستند.

به گفته صلبی گلستان چهارمین استان کشور از لحاظ شناسایی املاک و بارگذاری در سامانه املاک دولتی شناخته شده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گلستان در حوزه حمایت از سرمایه گذاری نیز اظهار کرد: خوشبختانه گلستان جزو استانهایی است که سرمایه گذاران زیادی از اجرای طرح های اقتصادی و گردشگری استقبال می کنند اما بهتر است تمامی انها قبل از اجرای طرح با مرکز مشاوره اقتصاد و دارایی که همان مرکز حمایت از سرمایه گذاری مشورت بگیرند تا در زمان دریافت مجوز، سرمایه گذاری و اجرای طرح دچار مشکلات اقتصادی و بروکراسی های اداری نشوند.

وی افزود: از نیمه دوم سال گذشته تا به امروز تعداد ۲۷ هزار و ۴۰۵ فقره درخواست مجوز ثبت شده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۷۲ فقره صادر، ۹هزار و ۱۳ فقره عدم صدور، ۳ فقره ابطال، تعداد انصراف بعد از صدور مجور و ۶۲۸ فقره در انتظار پاسخ هستند.