فرماندار مراوه‌تپه:

راه دسترسی هفت روستای مراوه‌تپه بازگشایی شد

فرماندار مراوه‌تپه در منتهی الیه قسمت شمال شرق استان گلستان گفت: راه دسترسی هفت روستای این شهرستان مرزی کهچند ساعت قبل براثر بارش شدید باران، طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری شدن سیلاب مسدود شده بودند، بازگشایی شد

به گزارش ساجد خبر، لقمان قربانی اظهار کرد: براثر بارندگی شدید و رگباری ظهر امروز در برخی مناطق مراوه‌تپه بخصوص در «قازانقایه» این شهرستان و نیز روان آب‌های ناشی از بارش شدید باران در مناطق بالادست یعنی استان خراسان شمالی و نهایتا طغیان رودخانه‌های فصلی، راه دسترسی ۱۱ روستای مراوه‌تپه مسدود شده بود.

وی اضافه کرد: با تلاش نیروهای راهداری و حمل و قل جاده‌ای و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران مراوه‌تپه که همچنان ادامه دارد، فعلا راه دسترسی هفت روستا برای تردد وسایل نقلیه و مردم بازگشایی شده است.

قربانی ادامه داد: بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در برخی نواحی مرزی مراوتپه، راه دسترسی ۱۱ روستا از جمله «گوگ‌دره، پست‌دره بالا و پایین، شیخ‌لر، پالچقلی، آق‌لر، دادلی غزنین، بسلام‌دره و آق‌قلعه» این شهرستان مسدود شده بود.

فرماندار مراوه‌تپه همچنین گفت: سیلاب ناشی از بارندگی‌های رگباری همچنین به بخشی‌هایی از زمین‌های کشاورزی، ابنیه فنی، شبکه گازرسانی و زیرساخت‌های روستایی مراوه‌تپه خسارت زد که میزان دقیق آن بعد از ارزیابی کارشناسان دستگاه‌های متولی اعلام می‌شود.

قربانی از مردم مراوه‌تپه بالاخص کشاورزان و دامداران خواست از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های این شهرستان بویژه رودخانه «اترک» اجتناب کنند زیرا احتمال طغیان و بالا آمدن آب به صورت نقطه‌ای وجود دارد.