مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گلستان:

احیای کامل خلیج گرگان ۶ هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد/ منعی برای اجرای طرح گردگشری آشوراده وجود ندارد

مدیر کل محیط زیست استان گلستان گفت: خلیج گرگان براساس مطالعات و پکیج جدید طراحی شده برای احیای کامل نیازمند 6 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، محمد رضا کنعانی صبح امروز در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: با مطالعات جدیدی که برای احیای کامل جدید بعد از لایروبی انجام شده  نشانگر این است که مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد .

وی افزود: مهم ترین مساله ای که خلیج را بعد از لایروبی و پمپاز آب تهدید میکند فاضلاب های شهری نزدیک به خلیج است که باید به سرعت بهسازی شوند تا دیگر آب خلیج را آلوده نکنند  و بر همین اساس بودجه احیای خلیج افرایش پیدا میکند که باید در سفر دوم رئیس جمهور برای کیفیت آب خلیج به ان توجه ویژه ای شود.

کنعانی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد لایروبی کانال های خلیج انجام شده است.

مدیر کل محیط زیست گلستان بیان کرد: جزیره آشوراده برای اجرای طرح های گردشگر آماده شده است و دیگر منعی برای ورد سرمایه گذار و اجرای طرح ها در این جزیره وجود ندارد.

وی ادامه داد: طرح گردشگری این جزیره که تنها جزیره سکونتی ایران می باشد ف در دو بخش اجرا می شود که یک بخش در ۲۲ هکتار با اقامت شبانه با حفظ محیط جزیره و بهسازی خانه های روستایی و استفاده از آنها و بخش دیگر در ۱۳۸ هکتار برای اجرای طرح های گردشگری مثل هتل، پیست دوچرخه سواری و اسکیت و غیره در نظر گرفته شده است.