فرمانده انتظامی گلستان:

کاهش ۱۰درصدی فوتی تصادفات/افزایش ۱۲ درصدی مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: در 5 ماه امسال فوتی تصادف های جاده ای گلستان 10درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سردار سعید دادگر صبح امروز در نشست خبری با رسانه های استان اظهار کرد: طی ۵ ماهه ابتدایی امسال ۱۸۲ فوتی در جاده های استان اتفاق افتاده است که موجب کاهش ۱۰درصدی فوتی ها شده است.

وی افزود: در همین مدت تصادفات نیز ۲۵درصد افزایش داشته و تعداد ۴ هزار و ۶۶ نفر نیز مصدوم شده اندکه در این حوزه ۵ درصد کاهش داشته ایم.
سردار دادگر با بیان اینکه نقش پلیس در رسیدگی و کاهش تصادفات ۱۲ درصد بیشتر نیست، بیان کرد: ۳۰ دستگاه اجرایی همراه با نیروی انتظامی در کاهش تصادفات دخیل هستند که همراهی تنها نقش موثری در کاهش تصادفات خواهد داشت.

وی ادامه داد: وضعیت ترافیکی در شرق استان مناسب نیست و مس طلبد که دستگذه های اجرایی همسو همکاری بیشتری با پلیس در این زمینه داشته باشند.

سردار دادگر با اشاره به ترافیک خیابان های گرگان هم گفت: خیابان های شهر گرگان به رغم افزایش ۳۶۰درصدی خودرو و دارندگان گواهینامه اما خیابانها همچنان توسعه نیافته است.

وی با بیان اینکه کشف پرونده ها در پلیس فتا ۹۰درصد در ۵ ماهه امسال افزایش داشته است، گفت: برداشت های غیر مجاز، کلاهبرداری رایانه ای، هتگ حیثیت، قمار و شرط بندی از مهم ترین شکایاتی است که به پلیس فتا وارد و پیگیری شده است.

فرمانده انتظامی گلستان بیان کرد: در حوزه مواد مخدر نیز در ۵ ماهه امسال ۴ و نیم تن کشفیات مواد داشته ایم که افزایش ۱۲درصدی داشته است اما افزایش مواد صنعتی همچنان نگران کننده است.

وی افزود: در همین راستا از ابتدای سال تا کنون تعداد یکهزار و ۵۲۳ قاچاقچی و خرده فروش دستگیر شده اند.
در حوزه پلیس امنیت اقتصادی نیز در ۵ ماهه اخیر ۵۰۲ پرونده و ۵۴۷ نفر دستگیر شده اند و ۱۱۷ میلیارد تومان هم ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بوده است.