فرماندار کلاله:

رشد ۳۵۴ درصدی تملک دارایی در کلاله/ افتتاح و کلنگ زنی ۶۳۴ طرح درهفته دولت

فرماندار کلاله گفت: تملک دارایی های شهرستان کلاله در دو سال عمر دولت سیزدهم رشد 354 دصدی نسبت به سال های قبل داشته است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، فرهاد شیبک صبح امروز در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی که به مناسبت برنامه های هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: تملک دارایی های شهرستان کلاله در دولت سیزدهم از ۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ به ۱۳۶ میلیارد و ۱۰۲ میلیون تومان رسیده است که رشد ۳۵۴ درصدی داشته است.

وی افزود: کل اعتبارات مصوب شهرستان کلاله ۹۸ میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان بود که ۶۹ میلیارد و ۲۷۹ میلیون تومان ان تخصیص پیدا کرده است.

شیبک افزود: در هفته دولت امسال تعداد ۶۳۴ طرح عمرانی  و اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۴۳۸ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان افتتاح ، ببهره برداری و با کلنگ زنی می شوند.

وی ادامه داد: از تعداد ۶۳۴ طرح تعداد ۱۰۶ طرح عمرانی با اعتبار ۳۱۷ میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومان عمرانی است که از این تعداد هم ۸۷ طرح با اعتبار ۲۱۷ میلیارد و ۹۵۷ میلیون تومان به بهره برداری می رسد و ۱۹ طرح هم با اعتبار ۱۸۵ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان گلنگ زنی می شود.

شیبگ گفت: ۵۲۸ طرح اقتصادی از تعداد ۶۳۴ طرح هفته دولت با اعتبار ۱۲۱ میلیارد و ۱۶۶ میلیون تومان به بهره برداری می رسند.

وی ادامه داد: آسفالت جاده های روستایی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان ، ایمن سازی روستاها به مبلغ ۶/۵ میلیارد تومان، اغاز عملیات اجرائی ساختمات اداری گازبا ۹/۵ میلیارد تومان ، افتتاح مدرسه ۶ کلاسه روستایی با اعتبار ۵ میلیارد تومان و افتتاح واحد تولیدی باطری خودرو با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان از مهم ترین طرح هایی است که در هفته دولت اجرائی می شود.

فرماندار کلاله بیان کرد: برای رفع تنش آبی در این شهرستان بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد جمیعت این شهرستان در روستاها زندگی می کنند، اظهار کرد: جمعیت روستا نشین در کلاه بیشتر از شهر نشین است و این مساله توجه ما را به اهمیت دادن به روستا ها دو چندان می کند.

شیبک گفت: ار محل اعتبارات دور اول سفر رئیس جهمور ۳۱ عزار و ۳۲۵ میلیارد تومان برای کلایه مصوب شده که تا کنون ۲۴ درصد این اعتبارات مصوب شده است.

به گفته فرماندار کلاله فرودگاه کلاله به عنوان یکی از فرودگاه های مهم استان محسوب می شود که به محض راه اندازی نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت.