مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:

بیش از ۱۲ هزارخانوار از پروژه‌های هفته دولت بهره‌مند خواهند شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: 12 هزار و 852 خانوار از پروژه‌های هفته دولت بهره‌مند خواهند شد .

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، حمید سلامتی صبح امروز در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی که به مناسبت برنامه های هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: ۶۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای منابع طبیعی در سفر رئیس جمهور به گلستان مصوب شده است.

وی افزود: ۱۵۰۰ هکتار در ۲۷۶ روستا عرصه‌های ملی غیرجنگلی برای اجرای نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است.

سلامتی بیان کرد:  ۲۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی خواهد شد و  ۱۲ هزار و ۸۵۲ خانوار از پروژه‌های هفته دولت بهره‌مند خواهند شد .

به گفته وی امسال ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله نهال در استان گلستان تولید خواهد شد.

سلامتی افزود: از محل سفر دولت سیزدهم تاکنون ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و اصلاح مراتع هزینه شده و تا پایان شهریور ماه امسال همه اعتبار مصوب شده برای این طرح‌ها جذب خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادمه داد: در سفر دور نخست رییس جمهور، پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال برای اصلاح مراتع استان مصوب شده بود.

سلامتی گفت: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: هزار و ۵۰۰ هکتار از عرصه‌های ملی و غیرجنگلی واقع در محدوده ۲۷۶ روستای استان برای اجرای نهضت ملی مسکن اختصاص یافت.

وی افزود: این اقدام بی نظیر برای تامین زمین‌ مسکونی مشکل واجدان شرایط به خصوص روستاییان و افراد دهک های پایین جامعه را برطرف کند.