مدیر کل امور مالیاتی گلستان:

شناسایی ۶۸ هزار مودی جدید مالیاتی /برخورد با فرار مالیاتی در دستور کار جدی قرار دارد

مدیر کل امور مالیاتی استان گلستان گفت: 68 هزار مودی مالیاتی جدید که فرار مالیاتی داشتند شناسایی و تشکیل پرونده داده اند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، قربان حاجی مشهدی صبح امروز در نشست  قرارگاه خبری شهید همدانی که به مناسبت هفته دولت برگزار می شود، اظهار کرد: تعداد ۶۸ هزار مودی مالیاتی جدیدی که شناسایی شدند  ۵۰۰ میلیارد تومان بدهکاری مالیاتی داشته اند.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد درامد های استان از محل درامد های مالیاتی تامین میشود که در دولت دوزادهم این مبلغ برای استان دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که در دولت سیزدهم این رقم به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

حاجی مشهدی بیان کرد: عوارضی که از محل ارز افزوده دریافت می شود به حساب شهرداریها و دهیاریها واریز می شود که مبلغ آن در چهار سال دولت دوازدهم ۵۸۰ میلیارد تومان و در دولت سیزدهم این رقم در دو سال دولت سیزدهم به ۵۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۱ میلیارد  تومان ، در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان به حساب دهیاریها و شهرداری ها واریز شده است.

حاجی مشهری گفت: مبارزه با فرار مالیاتی یکی از مهم ترین برنامه هایی است که در دستور کار جدی این اداره کل قرار گرفته است و مردم نیز میتوانند با استفاده از سامانه ۱۵۲۶ فرارهای مالیاتی حتی استفاده نکردن از دستگاه های پز را اطلاع دهند.

وی افزود: از سهم یک درصد مالیاتی که برای وزرات بهداشت واریز شده  در دولت دوازدهم ۹۰ میلیارد تومان و این رقم در دولت سیزدهم به مبلغ ۱۶۵ میلیارد تومان رسیده است .

حاجی مشهدی افزود: با آنکه نرخ مالیاتی تولید کنندگان کاهش یافته است اما درآمد های مالیاتی استان افزایش یافته است.