مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان

اشتغال ۴۴۴ نفر از طریق سامانه کارجو/ تخقق ۱۲۴ درصدی اشتغال در گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: تعداد 444 نفر از طریق ثبت نام در سامانه جستجوی شغل یا همان کارجو مشغول به کار شده اند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، حسینعلی خواجه مظفری صبح امروز در نشست قرارگاه خبری قرارگاه شهید همدانی که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: یکهزار و ۸۸۰ نفر در سامانه جستجوی شغل ثبت نام کرده اند که ۴۴۴ نفر تا این لحظه مشغول به کار شده اند.

وی افزود: جزو استان های پیشرو در زمینه استفاده از سامانه کارجو هستیم  و این سامانه یکی از مهم ترین ابزار در رابطه با اشتغال جوانان ئ کاهش بیکاری است.

خواجه مظفری بیان کرد: ۴۵ تا ۵۰ درصد اشتغال های ایجاد شده از طریق  ان سامانه کارجو پایدار است.

وی ادامه داد: تحقق اشتغال استان در سال گذشته ۳۱ هزار و ۳۱۰ نفر بوده که به ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر افزایش پیدا کرده که رشد ۱۲۴ درصدی داشته است.

خواجه مظفری اظهار کرد: امسال در تحقق ایجاد اشتغال به دنبال نسبی شدن اشتغال هستیم.

وی بیان کرد: گلستان رتبه اول را به همراه خراسان رضوی در توسعه کارآفرینی کسب کرده است و در رتبه سوم را در توسعه مشاغل خانگی در کشور به دست اورده ایم.

خواجه مظفری گفت: در سه ماهه امسال نیز در رابطه با سامانه مبین نیز رتبه دوم کشوری را کسب کرده ایم.

وی بیان کرد: جزو ۵ استان برتر کشور در بحث  تعاونی های صادرات محور هستیم که در این رابطه نزدیک به ۲۳ میلیون تومان دلار  توسط این تعاونی ها محصول صادر شده است.

خواجه مظفری افزود: در  سال گذشته ۳هزار و ۶۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده که این امار امسال به ۴هزار و ۳۰۰ مجوز رسیده است.

وی افزود: در سال گذشته برای مشاغل خانگی مبلغ ۹۹ میلیارد تومان به استان اختصاص پیدا کرد که ۶۳ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد و امسال نیزاین رقم  ۱۲۰ میلیارد رسیده است.