مدیر بنادر و دریانوردی گلستان خبرداد؛

۵۲۱ میلیارد تومان برای لایروبی خلیج گرگان هزینه شده است

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، نورالله عباسی صبح امروز در نشست خبری  قرارگاه شهید همدانی که به مناسبت  هفته دولت برگزار شده است، اظهار کرد: جرای پروژه علاج‌بخشی خلیج گرگان به عنوان یکی از مصوبات سفر اول رییس جمهور و مطالبه به‌حق مردم استان به پیشرفت ۹۰ درصدی رسید. وی افزود: پیشرفت این پروژه در […]

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، نورالله عباسی صبح امروز در نشست خبری  قرارگاه شهید همدانی که به مناسبت  هفته دولت برگزار شده است، اظهار کرد: جرای پروژه علاج‌بخشی خلیج گرگان به عنوان یکی از مصوبات سفر اول رییس جمهور و مطالبه به‌حق مردم استان به پیشرفت ۹۰ درصدی رسید.

وی افزود: پیشرفت این پروژه در بخش‌های اعتبار منابع، اجرا، تجهیز کارگاه، اقدامات مربوط به تراوس‌کوبی کانال (ریل‌بند یا تراورس تکیه‌گاه بتونی یا چوبی یا فولادی که ریل‌ها روی آن بسته می‌شود)، پیگیری علایم کمک ناوبری و بخش‌های مربوط هیدروگرافی (آب‌نگاری) و صحت‌سنجی است.

وی تصریح کرد: لایروبی خلیج رو به اتمام است و امیدواریم تا پایان شهریور ماه سال جاری بخش عمده و اساسی کانال پایان یابد و مسیر ورود آب از دریای خزر به خلیج گرگان باز شود.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان گفت: این کانال به طول ۹ کیلومتر و در بالادست با عرض ۴۵۰ متر و پایین دست به عرض ۸۰ متر و عمق ۱.۵ متر در طول مسیر ایجاد شده و بهترین راه تبادل آبی بین خلیج گرگان و دریای خزر است.

عباسی افزود: هدف از اجرای این طرح در کنار تبادل آبی بین خلیج گرگان و دریای خزر، جلوگیری از سرعت خشک شدن خلیج گرگان، جلوگیری از شوری بیش از حد خلیج، کاهش سطح تبخیر در فصول گرم سال و تسهیل تردد شناورهای سبک بین خلیج گرگان و دریای خزر است.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان در ادامه به روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: خبررسانی به موقع، صحیح و سریع و تهیه و انتشار خبرهای مورد نیاز جوامع مختلف و مخاطبین خاص، از دستاوردهای خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده است.