مدیر کل بهزیستی گلستان:

واگذاری ۳۹ کودک شیرخوارگاه به خانواده ها در سال گذشته/ افزایش مستمری ها در سال جدید

مدیر کل بهزیستی استان گلستان گفت: سال گذشته تعداد 39 کودک از شیرخوارگاه به خانواده های که تقاضای فرزند خواندگی داشتند اعطا شده است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عارف کیانی صبح امروز در نشست خبری قرارگاه شهید همدانی که به مناسبت هقته دولت برگزار شده است، اظهار کرد: امسال نیز تعداد ۱۲ کودک از ابتدای سال  تا کنون به خانوده های که تثاضای کودک داشتند واگذار شده است.

وی افزود:اعتبارات این اداره کل در بخش مستمری ها نیز در دولت سیزدهم دو و نیم برابر شده است از ۲۷ میلیارد تومان امسال به ۳۵ میلیارد تومان رسیده است و ۶۲ هزار و ۱۱ نفر مستمری بگیر داریم که این رقم در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۵ هزار و ۷۵۷ نفر بوده است.

کیانی گفت: ۵۵ مرکز توانبخشی روزانه و تعداد ۲۰ مرکز شبانه روزی در استان وجود دارد که نظارت کاملی بر عملکرد انها صورت میگیرد.

وی بیان کرد: حق پرستاری بیماران و یا معلولان ضایعه نخاعی برای نخستین بار در دولت سیزدهم ماهیانه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می شود و تعداد ۷۵۷ ضایعه نخاعی تحت پوشش این سازمان در استان هستند.

مدیر کل بهزیستی گلستان اظهار کرد: در بخش مشارکت های مردمی نیزکمک های مردمی  ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده که امسال به ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلون تومان رسیده است.

وی افزود: مبلغ ودیعه مسکن نیز سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان بوده است که امسال به ۳۵ میلیارد تومان رسیده است .