۱۲ دوره آموزشی برای خبرنگاران گلستان برگزار شد

معاون فرهنگی و رسانه‌ای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری ۱۲ دوره آموزش تخصصی و کارگاه سواد رسانه ویژه خبرنگاران و فعالان رسانه استان طی ۱۸ ماه گذشته خبر داد و گفت: تا پایان امسال چند دوره آموزشی دیگر در گلستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ساجد خبر، «جواد قربانی» روز شنبه در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شرق گلستان در گنبدکاووس افزود: آموزش رکن اساسی رشد و تعالی افراد جامعه در بخش‌های گوناگون است که باید همه ادارات و نهادها به آن اهتمام ویژه داشته باشند.

قربانی، تکریم و تقویت جایگاه اصحاب رسانه بین مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی را از راهبردهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان دانست.

وی همچنین با یادآوری برگزاری آیین متمرکز استانی بزرگداشت روز خبرنگار در سال گذشته باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گنبدکاووس گفت: امسال این آیین در گرگان با حضور یکی از معاونین وزیر برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از جامعه رسانه‌ای استان خواست ضمن شناخت از مطالبات مخاطبان خویش و مطالبه‌گری آن، مدیران را از نقدهای منصفانه خویش محروم نکنند.

دراین جلسه که «رضا شجاعی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس و «ایرج رمضانی» رییس اداره رسانه و تبلیغات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هم حضور داشتند، برخی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای به بیان سوالات و نقطه نظرات خود پرداختند که توسط مدیران حاضر به آن پاسخ داده شد.

ضرورت تسهیل شرایط عضویت در خانه مطبوعات گلستان، پیشنهاد تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران شرق استان جهت پیگیری بهتر حقوق جامعه رسانه‌ای، حمایت قضایی از خبرنگاران، توزیع عادلانه یارانه بین پایگاه‌های خبری و نشریات مکتوب در گلستان، پیشنهاد انتخاب مسوول خانه مطبوعات شرق استان در قالب رای گیری از خبرنگاران، حذف سیتسم الکترونیکی رای گیری اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات گلستان از جمله مسائل مطرح شده توسط خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای گنبدکاووس بود.

مطابق داده‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، هم اکنون در این استان ۱۷۰ مجوز رسمی بخش رسانه وجود دارد که ۶۷ در حوزه پایگاه خبری تحلیلی ، ۱۸ مجوز نشریه الکترونیک و بقیه نشریه چاپی یا مکتوب است .