رئیس کل دادگستری گلستان عنوان کرد؛

تعیین تکلیف ۶ هزار پرونده مسن تا پایان امسال

رئیس کل دادگستری گلستان از تعیین تکلیف 6 هزار پرونده مسن در مراجع قضایی استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی در جلسه روسای دادگس تری ها و دادستان های سراسر استان که با هدف بررسی راهکارهای افزایش سرعت رسیدگی ها برگزار شد این خبر را اعلام کرد و گفت: این ۶ هزار پرونده علاوه بر رسیدگی به ۵۰۰ هزار پرونده ای است که سالانه وارد دادگستری ها ، دادسراها و شوراهای حل اختلاف می شود.
وی افزود: تعیین تکلیف این ۶ هزار پرونده که به علت پیچیدگی موضوع آن ، زمان بَر شده است در ساعت های غیر اداری و روزهای تعطیل و با همت جهادی قضات استان در حال انجام است که تحقق آن توفیق چشمگیری محسوب می شود.
آسیابی با اشاره به این که گلستان یکی از چهار استان هدف کشور برای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده هاست افزود: خوشبختانه در چند ماه گذشته علیرغم افزایش پرونده های ورودی به دستگاه قضایی استان ، عملکرد همکاران در رسیدگی و مختومه کردن پرونده ها مطلوب بوده است .
وی با اشاره به این که در جلسه امروز با حضور روسا و دادستانهای سراسر استان، راهکارهای توفیق بیشتر برای کاهش موجودی پرونده بررسی شد افزود: هر چه زمان رسیدگی به پرونده ها کمتر شود ،مردم زودتر به حق خود می رسند و این یکی از شاخص های عدالت کیفری است .
در جلسه امروز در ۷ قاضی استان که در زمینه سرعت رسیدگی به پرونده ها پیشرو بودند قدردانی شد .