رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گلستان

اشتغال بیش از ۲۸۰ هزار نفر کارگر در گلستان

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری استان گلستان گفت: درحال حاضر بیش از ۲۸۰ هزار نفر کارگر در ۴۶ هزار و ۶۶۹ کارگاه استان گلستان مشغول به کار هستند. ۳ هزار و ۱۰۰ تعاونی با ۳۸۰ تشکل کارگری و کارفرمایی نیز در استان فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، حمید خیرخواه اظهار کرد: افزایش ۲۷ درصدی دستمزد با نرخ تورم همخوانی ندارد و اکثریت جامعه کارگری گلستان مستاجر هستند. با وضعیت کنونی اجاره‌بها در استان؛ کارگران با حداقل دستمزد کارگر چگونه می‌توانند آرامش خاطر داشته باشند؟

وی ادامه داد: کارگران ستون فقرات جامعه هستند که همواره پای این نظام و کشور ایستاده‌اند. آنچه امنیت شغلی کارگران را تضمین می‌کند، ایجاد رونق اقتصادی است و بهترین راه کمک به بهبود وضعیت کارگران، کمک به بهبود اقتصاد کشور است.

خیرخواه افزود: متاسفانه در سالهای گذشته اقدامات خاصی در خصوص تامین امنیت شغلی کارگران که اکثر جامعه استان را تشکیل می‌دهند، صورت نگرفته است. دولت باید با کمک‌های غیرنقدی و عرضه کالاهای اساسی با قیمت مصوب به جامعه کارگری کمک کند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر بیش از ۲۸۰ هزار نفر کارگر در ۴۶ هزار و ۶۶۹ کارگاه استان گلستان مشغول به کار هستند. ۳ هزار و ۱۰۰ تعاونی با ۳۸۰ تشکل کارگری و کارفرمایی نیز در استان فعالیت دارند.

وی افزود: یکی از آسیب‌های جدی که جامعه کارگری از آن رنج می‌برد، قراردادهای موقت است و جامعه کارگری انتظار نگاه ویژه از دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی دارد. امید است مشکل صنایع گلستان در سفر اعضای فراکسیون مجلس به استان حل و گره‌گشایی شود.

وی اظهار کرد: با تورم موجود؛ جوانانی که در جمعیت کارگری هستند امکان ازدواج ندارند و دولت در این وضعیت باید تلاش مضاعفی به کار گیرد و عقب ماندگی‌های کارگران را جبران کند.