مدیرکل شیلات گلستان:

رونق و توسعه آبزی پروری در شرق گلستان

مدیرکل شیلات گلستان از رونق و توسعه آبزی پروری در شرق این استان خبر داد.

به گزارش ساجد خبر، اسماعیل جباری در نشست با فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس گفت: توسعه آبزی پروری در مناطق و نوار مرزی استان در دستور کار شیلات قرار دارد چرا که این مناطق جزو نقاط مستعد استان در زمینه آبزی پروری به شمار می‌روند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰ درصد تولید ماهیان گرمابی استان در شهرستان گنبدکاووس انجام می‌شود که این امر نشانگر ظرفیت‌های مناسب این شهرستان در تولید ماهیان گرمابی است.

جباری در خصوص جذب اعتبارات سال ۱۴۰۲ در این شهرستان گفت: امید است با اختصاص اعتبارات پیشنهادی امسال در شهرستان گنبد کاووس شاهد افزایش تولید آبزیان در گنبدکاووس باشیم.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان گفت: ۲۰ میلیارد ریال جهت برق رسانی به پروژه ۴۰۰ هکتاری دیگچه جهت افزایش تولید در واحد سطح، در این شهرستان اختصاص یافت.

مهدی دهرویه فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست ضمن تاکید به افزایش تولید در واحد سطح در شهرستان، گفت: فرمانداری در راستای توسعه آبزی پروری و تجهیز و تعمیر ساختمان اداره شیلات شهرستان، ۱۱ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته و همچنین در ایجاد شرایط مناسب در نوار مرزی شهرستان گنبد کاووس نیز همکاری لازم را در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود به عمل خواهد آورد.