استاندار گلستان:

گلستان تامین‌کننده امنیت غذایی کشور است

استاندار گلستان گفت: استان گلستان تامین‌کننده امنیت غذایی کشور به مدت ۳۶ روز در سال است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، علی‌محمد زنگانه امروز در آیین تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان گلستان، اظهارکرد: باید سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیش از گذشته مدنظر گرفته که در دولت سیزدهم این نگاه ویژه به توسعه این بخش انجام شده است.

وی ادامه داد: در سفر دور نخست رییس جمهور به گلستان در اسفندماه ۱۴۰۰، سه هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان مصوبه برای توسعه بخش کشاورزی استان گذرانده شده است.

استاندار گلستان گفت: زهکشی اراضی الویت‌دار، ایجاد سامانه نوین آبیاری، ایجاد شهرک‌های کشاورزی و گلخانه‌ای، ایجاد پوشش اراضی شیبدار، لایروبی آب‌بندان‌ها، توسعه مزارع پرورش میگو و ماهیان خاویاری در گمیشان، اصلاح و احیای مراتع و مقابله با بیابان‌زدایی از جمله مصوبه‌های سفر دولت سیزدهم به گلستان بوده و باید در اجرا و بهره‌برداری شتاب داده شود.

وی بر واگذاری مزارع پرورش میگو به بومیان منطقه، پیگیری در افزایش قیمت تضمینی محصولات کشاورزی، احیای پنبه تاکید کرد.

زنگانه گفت: از جهادکشاورزی می‌خواهم که الگوی سند بخشی را سریع نهایی و پیاده‌سازی کند که دامپروری یکی از برنامه‌های این سند است.

وی افزود: برنامه تحولی و توسعه گلستان در بخش‌های مختلف در دولت سیزدهم تدوین شده است که در این برنامه، چشم‌انداز کلان استان در ۱۴۰۴ برای رساندن سرانه درآمد ساکنان این خطه به میانگین کشوری دیده شده است.