نماینده ولی فقیه در گلستان:

کشاورزی اقتصاد اصلی استان است

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه کشاورزی اقتصاد اصلی استان است، تاکید کرد: این بدین معنی نیست که به بخش‌های گردشگری و صنعت و حتی خدمات توجه نشود.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در آیین تجلیل از نمونه‌های کشاورزی استان گلستان، اظهار کرد: امروز سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان برای رونق اقتصادی استان بسیار ضروری است تا به جایگاه اصلی دست پیدا کنیم.

به گفته وی برای آب و خاک در بخش کشاورزی استان باید برنامه اصولی داشته باشیم و برای حفظ و استفاده بهینه از ظرفیت باید اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: امیدوارم مسوولان عمیق‌تر و گسترده به نظام مسائل بخش کشاورزی توجه کرده و برای حل آن اقدام کنند.

وی یادآور شد: خاک کشاورزی طلا است و اگر طلا نبود به کشاورزان طلا نمی‌داد و قدرش را بدانید و نباید خاک را که زنده است، آتش بزنید.

آیت‌الله نورمفیدی بر استفاده از علم و دانش و شرکت‌های دانش‌بنیان در رشد تولید کشاورزی در استان گلستان تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان به نمونه‌های بخش کشاورزی گلستان هم توصیه کرد: در کنار مسوولان و کارشناسان جهادکشاورزی شما هم وظیفه دارید که موفقیت‌های خود را به بهره‌برداران انتقال دهید چراکه این انتقال یافته‌ها جزو عمل صالح شما محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان توصیه کرد: برای حمایت از بخش کشاورزی به ویژه در استان‌های شمالی، نمایندگان مجلس این خطه، کمیسیون کشاورزی را تشکیل داده و حتی سایر استان‌های مرتبط را عضو کنند.

وی گفت: سه استان شمالی کشور که قطب کشاورزی کشور به شمار می‌روند دارای ۴۰ الی ۳۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بوده و راه‌اندازی کمیسیون کشاورزی می‌تواند بسیار موثر برای توسعه این بخش شود.

وی بر پیگیری حل نظام مسائل پیشرو بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کشاورزان گنج‌های روی زمین هستند، گفت: ما قدر زحمات این قشر را ندانسته و باید به آنها بها بیشتری بدهیم.