رئیس کل دادگستری گلستان:

کاهش ۶ درصدی سرقت در استان/شناسایی اموال مجرمان مواد مخدر

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مجموعه اقدامات قضایی و انتظامی شامل برخورد قاطع با سارقان ، افزایش شناسایی و دستگیری سارقان و رویه واحد شعب اجرای احکام کیفری حوزه های قضایی استان از جمله تلاش هایی است که خروجی آن ، کاهش 6 درصدی سرقت در استان بدنبال داشته است.

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی در جلسه ستاد استانی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار اظهار کرد: در کنار اقدامات سختگیرانه قانونی به مجرمان به ویژه سارقان ، بازاجتماعی شدن مجرمان را هم دنبال می کنیم و به همین منظور پیگیر فعال تر شدن مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان هستیم تا با بسترسازی برای اشتغال و توانمندسازی محکومان ، از بازگشت دوباره آنان به زندان و ارتکاب جرم ، جلوگیری کنیم.

آسیابی از تلاش برای پایش محکومان سرقت پس از گذراندن دوره محکومیت و آزادی هم خبر داد و گفت: در قالب این طرح ، اطلاعات محکومان آزاد شده سرقت ناشی از پایان محکومیت بعد از آزادی جهت انجام تدابیر پیشگیرانه به ضابطین قضایی اعلام می شود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: بالا بردن هزینه جرم راهکار جدی است و باید با کمک دستگاه قضایی و انتظامی دنبال کنیم.

سید علی مهاجر، افزود:در بخش موادمخدر اقدامات خوبی را در شورای تامین برای شناسایی اموال مجرمان به ویژه در حوزه موادمخدر دست اقدام داریم.