مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

خسارت ۳۰۰ میلیارد ریالی باران به راه های گنبد کاووس

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: مطابق برآوردهای اولیه براثر بارش باران طی ۴۸ ساعت گذشته و قطع ارتباطی ۲ نقطه از راه‌های حوزه استحفاظی گنبد کاووس، ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به جاده‌های این شهرستان مرزی وارد شد.

به گزارش ساجد خبر، عادل مصدقی اظهار کرد: با تلاش نیروهای راهداری یک نقطه برش خورده از محور ترانزیتی گنبدکاووس – اینچه برون (کیلومتر ۳۵) که براثر بارش‌ها بسته شده بود، به صورت موقت بازگشایی شد.

وی اظهارداشت:مطابق آمار تجمیعی هواشناسی گلستان طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۳۹ میلی‌متر باران در محور گنبدکاووس – اینچه برون و ۱۵۵ میلی‌متر نیز در محور گنبدکاووس به مراوه‌تپه باریده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان ادامه داد: پس از اعلام گزارش خسارت باران به ۲ نقطه از جاده‌های حوزه گنبدکاووس چند تیم راهداری با ۲۰ دستگاه ماشین آلات اعم از دستگاه‌های کمپرسی، لودر و بیل مکانیکی از ساعات اولیه سیلاب در این محورها مستقر شدند.

وی بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده هم‌اینک یکی از ۲ نقطه آسیب دیده به صورت موقت بازگشایی شده است ضمن ترمیم قسمت آسیب دیده در ۱۰ کیلومتر بالاتر از نقطه نخست یعنی جاده «داشلی برون» به مراوه‌تپه زمان‌بر خواهد بود.

مصدقی افزود: با بازگشایی نقطه آسیب دیده از محور گنبدکاووس – اینچه برون، تردد برای ماشین آلات ترانزیتی به سمت اینچه برون برقرار است ضمن اینکه راهداران در حال فعالیت برای ترمیم قسمت آسیب دیده در جاده گنبدکاووس به مراوه‌تپه هستند که تا فردا راه انحرافی آن نیز بازگشایی می‌شود.