رییس مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵ گلستان:

عمر ناوگان اورژانس ۱۱۵ گلستان ۱۲.۵ سال است

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی (اورژانس ۱۱۵) گلستان مر ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان را ۱۲.۵ سال اعلام کرد و گفت: بطور متوسط سالانه ۱۸ میلیارد تومان اعتبار فقط صرف تعمیر آمبولانس‌های این استان می‌شود که رقم بالایی است.

به گزارش ساجد خبر، محمدجواد مقسمی اظهار کرد: عمر بالا و فرسودگی آمبولانس‌ها در گلستان به گونه‌ای است که هر روز به طور متوسط ۲۵ دستگاه از مجموع ۱۰۵ دستگاه فعلی نیاز به تعمیر پیدا کرده و به تعمیرگاه می‌روند.

وی افزود: فرسودگی آمبولانس‌ها، ناوگان حمل و نقل و برخی از تجهیزات، عمده‌ترین مشکل این بخش خدماتی از حوزه بهداشت و درمان استان است.

مقسمی با تاکید برضرورت سرعت بخشیدن به نوسازی ناوگان خودرویی اورژانس ۱۱۵ در گلستان اضافه کرد: البته این مشکل در سراسر کشور وجود دارد و متولیان قول نوسازی آن را داده‌اند.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ گلستان با اشاره به برگزاری چند روز پیش “سی و نهمین همایش روسای سازمان‌های اورژانس کشور در یزد” گفت: در آن همایش مساله فرسودگی ناوگان خودرویی مطرح شد که رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد، ظرف یکسال آینده هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جدید به سیستم اورژانس اضافه خواهد شد.

وی افزود: درصورت تحقق این موضوع و توزیع آمبولانس‌های جدید انشاالله وضعیت ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان‌های کشور از جمله گلستان بهبود می‌یابد.