مدیرکل شیلات گلستان:

محموله ۴.۵ میلیون قطعه‌ای بچه میگو وارد گلستان شد

مدیرکل شیلات گلستان از شروع روند ذخیره سازی میگو در مجتمع پرورش میگوی گمیشان خبرداد و گفت: اولین محموله بچه میگو با ظرفیت ۴.۵ میلیون قطعه وارد گلستان شد.

به گزارش ساجد خبر، اسماعیل جباری اظهارکرد: اولین محموله بچه میگو با ظرفیت ۴.۵ میلیون قطعه وارد گلستان شده و کار ذخیره سازی در مزارع مجتمع پرورش میگوی گمیشان آغاز شده است.

مدیرکل شیلات گلستان افزود: همه پست لاروها از مراکز مورد تایید دامپزشکی کشور از چهار استان هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان و بلوچستان وارد استان می‌شود.

وی بیان کرد: براساس تصمیم کارگروه فنی و بهداشتی میگو استان، تراکم تعیین شده برای ذخیره سازی بچه میگو در مزارع استان ۲۰۰ هزار قطعه در هکتار بوده و رعایت تراکم‌های ابلاغ شده و اجتناب از تراکم‌های بالا بسیار اهمیت دارد.

جباری گفت: لازم است پرورش دهندگان ضمن رعایت دستورالعمل‌های فنی و بهداشتی، هرگونه شرایط نامطلوب در کیفیت آب و یا سلامت میگوها را با کارشناسان شیلات، دامپزشکی و مسئول بهداشت در میان گذارند.

مدیرکل شیلات گلستان عنوان کرد: امسال ۱۱۰ مزرعه پرورش میگو با سطح هزار و ۷۰۰ هکتار در گمیشان آماده ذخیره سازی بچه میگو شده است.

گفتنی است پیش بینی می‌شود امسال با ذخیره سازی ۴۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در مزارع گمیشان سه هزار و ۶۰۰ تن میگو در استان تولید شود.