مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان خبر داد:

صادرات نخستین محموله‌های سیب زمینی گلستان از مرز اینچه برون

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: صادرات نخستین محموله‌های سیب زمینی گلستان از مرز اینچه برون در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عادل مصدقی با اشاره به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی و جا به جایی آنها، از صادرات یک محموله ۲۵ تنی از محصول سیب زمینی تازه استان به مقصد کشور قزاقستان در روز جاری خبر داد.

وی افزود: پیش از فصل برداشت محصولات کشاورزی، محصول سیب زمینی و سایر صیفی جات از مرز اینچه برون به کشورهای آسیای میانه از جمله قزاقستان صادر شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بالغ بر ۷۴ هزار و ۴۶۰ تن کالا به دنبال ۳۳۴۶ تردد از این مرز توسط ناوگان  ایرانی، ترکمن، ترک، قزاق و غیره ثبت شده است.
مصدقی یکی از مهمترین برنامه های ارتقای این مرز را اجرای طرح جامع پایانه مرزی اینچه برون نام برد که هم اینک در حال پیگیری مجددانه مسولین استانی و سازمانی قرار دارد.
وی ادامه داد: پایانه مرزی اینچه برون با حدود ۳۰ هکتار وسعت، تنها مرز رسمی کشور در استان گلستان بین ایران و ترکمنستان است که با اجرای این طرح، تسهیل و رونق تردد و امکان گسترش سطح مبادلات و مراودات اقتصادی در پایانه مرزی اینچه برون به وجود می‌آید.
پایانه مرزی اینچه برون ۵۵ کیلومتر تا آق‌قلا و ۷۵ کیلومتر تا گرگان (مرکز استان گلستان) فاصله دارد.