معاون دادگستری گلستان خبرداد؛

آزادی ۳۰ زندانی گلستانی در قالب پویش به عشق «امام رئوف می بخشم»

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گذشته تا پایان فروردین ماه سال جاری ۳۰ محکوم جرائم مالی غیرعمد از زندان های گرگان و گنبد کاووس آزاد شدند.

به گزارش ساجد خبر، احمد جعفری،  اظهارکرد: ۳۰ جوان زندانی گلستانی در قالب پویش به عشق امام رئوف می بخشم، بخشیده شدند.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری افزود: ۳۳۳ صلح یار و ۴۲ هیأت صلح در سراسر استان در کنار اعضا شورای حل اختلاف تمام تلاش خود را برای صلح و سازش پرونده‌های جرایم غیرعمد بکار گرفته‌اند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف گلستان گفت: صلح یاران و اعضا هیأت‌های صلح از فعالین سازشی، متنفذین و ریش سفیدان ِ طوایف، محلات و ادارات هستند که زیر نظر ستاد صبر استان گلستان از اوایل سال گذشته بصورت جدی در استان آغاز بکار کرده‌اند.

جعفری افزود: یکی از اهداف پیش روی ستاد صبر برگزاری پویش‌هایی در اعیاد و مناسبت‌ها با هدف ترویج فرهنگ حسنه بخشش وجلوگیری از تشکیل پرونده قضائی در محاکم است.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری گلستان ضمن اشاره به اینکه هم اکنون پویش به حرمت امام رئوف میبخشم در استان گلستان در حال برگزاری است، گفت: شکات از میلاد امام حسین علیه السلام تا پایان فروردین ماه جاری، در بیش از ۶ هزار و ششصد پرونده از حق خود گذشت کردند که نتیجه این بخشش‌ها، آزادی ۳۰ جوان و دو محکوم به قصاص بود ک اولیای دم بزرگارانه از حق شرعی خود گذشتند.