مدیرعامل سابق آب منطقه ای گلستان خبرداد؛

طرح علاج بخشی سد وشمگیر از حالت رکود درآمده است

مدیرعامل سابق آب منطقه ای گلستان گفت: طرح علاج بخشی سد وشمگیر از حالت رکود درآمده و تا انتهای شهریورماه به جز مخزن اصلی بقیه مخازن به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، سید محسن حسینی پیش از ظهر شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اظهارکرد: هم اکنون سد نرماب آماده آبگیری شده و شبکه قره سو و زرین گل یک و دو کلنگ زنی شده و پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر عامل سابق شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: کد اجرایی سد میرداماد اخذ شده و زمین‌ها در حال تملک هستند.

وی افزود: ۷۲ میلیون مترمکعب تخصیص آب دریا اخذ شده که ۳۶ میلیون مترمکعب آب شرب استان را تأمین خواهد کرد.

مدیر عامل سابق شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: همچین تخصیص هزار و ۱۳۰ میلیون مترمکعب آب دریا برای توسعه بخش آبزی پروری و شورورزی اخذ شده و این دو تخصیص به اندازه نیمی از آب فعلی استان است.

وی بیان کرد: طی این مدت طرح‌های آبی تحرک پیدا کردند و در تابستان سال گذشته مردم گلستان نفسی کشیدند.

وحسینی بیان کرد: طی این مدت طرح‌های آبی تحرک پیدا کردند و در تابستان سال گذشته مردم گلستان نفسی کشیدند.

وی گفت: مدرن شدن ایستگاه سنجش، مسدود شدن هزار و ۳۰۰ حلقه چاه غیرمجاز، نصب سه هزار کنتور بر روی چاه‌های کشاورزی و غیرکشاورزی، تعیین حد بستر هزار کیلومتر رودخانه، صدور سند برای رودخانه‌های استان و آزادسازی حد بستر و شروع تخریب هزار آب بندان غیرمجاز از جمله اقدامات ما طی این سه سال و دو ماه بوده است.

مدیرعامل سابق آب منطقه ای گلستان گفت: اعتبارات شرکت آب منطقه ای گلستان از ۳۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ به هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سال مالی جاری رسیده است.