رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛

آغاز نهضت مقابله با بی حجابی در گلستان/ دستگاه ها خوب عمل نکردند

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی امروز عصر در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهارکرد: سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب، حجت را بر ما تمام کرد و از این پس هیچ عذری برای اهمال در برخورد با بی حجابی پذیرفته نیست. رئیس کل دادگستری گلستان از آغاز نهضت مقابله با بی حجابی در […]

به گزارش ساجد خبر، حیدر آسیابی امروز عصر در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان اظهارکرد: سخنان دیروز رهبر معظم انقلاب، حجت را بر ما تمام کرد و از این پس هیچ عذری برای اهمال در برخورد با بی حجابی پذیرفته نیست.

رئیس کل دادگستری گلستان از آغاز نهضت مقابله با بی حجابی در استان خبرداد و تاکید کرد: بی حجابی در اماکن عمومی جرم مشهود بوده و تکلیف پلیس در مواجهه با آن کاملاً مشخص است.

وی ادامه داد: ما در حوزه عفاف و حجاب با کمبود قانون و مصوبه مواجه نیستیم و باید بر عملیاتی کردن این مصوبات متمرکز شویم.

آسیابی بیان کرد: امروزه برخورد با بی حجابی مطالبه جدی از سوی متدینان و خانواده معظم شهدا است.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برخورد با بی حجابی فقط وظیفه انتظامی و سپاه و دادگستری نیست و همه دستگاه‌ها باید پای کار بیایند و به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: متولیان فرهنگی هم وظایفی دارند و طبق مصوبات شورای انقلاب فرهنگی باید عمل شود که در آن برای ۲۶ دستگاه بیش از ۳۰۰ وظیفه تعریف شده است که باید آنها را اجرایی کنند.

اجرای طرح ناظر یک

فرمانده انتظامی گلستان هم در این جلسه گفت: از دی ماه سال گذشته دستورالعمل برخورد با بی حجابی ابلاغ شد اما دستگاه‌ها، خوب عمل نکردند که در نتیجه آن امروز به برهنگی رسیدیم.

سردار محمدسید فاضل دادگر ادامه داد: طرح مقابله با بی حجابی را پارسال در النگدره آغاز کردیم و از امروز هم بر اساس دستورالعملی که به ما ابلاغ شده کار شناسایی افراد بی حجاب را در استان در قالب طرح ناظر یک آغاز کرده‌ایم.

وی گفت: پس از شناسایی در مرحله بعد افراد پیامک دریافت می‌کنند و سپس به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

سردار علی ملک شاهکویی، فرمانده سپاه نینوای گلستان هم در این جلسه گفت: محکم در زمینه مبارزه با بی حجابی وارد صحنه شده‌ایم و هر دستگاهی کمک بخواهد در کنارشان محکم ایستاده‌ایم.