مدیرکل راهداری گلستان:

مجروح شدن ۲۴۸ نفر در سوانح رانندگی گلستان در ایام نوروز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: در ایام تعطیلات نوروز ۲۴۸ نفر در سوانح رانندگی گلستان مجروح شدند که نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، عادل مصدقی اظهار کرد: از ابتدا طرح نوروزی تا چهاردهم فروردین، ۱۷ هزار و ۳۴۴ سفر با خودروهای سواری، اتوبوس و مینی بوس در استان انجام شده و ۱۳۷ هزار و ۵۱۹ مسافر با آن جابجا شده اند.

وی افزود: از چهار محور خروجی و ورودی استان، بیشترین آمار ورود خودرو در چهاردهم فروردین به گلوگاه- کردکوی با ۱۵ هزار و ۹۶۵ فقره ورود اختصاص دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان عنوان کرد: از ابتدای طرح نوروزی (۲۴ اسفندماه) تا چهاردهم فروردین ۲۹ نفر در جاده‌های گلستان بر اثر تصادف جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا ۱۴ فروردین، ۱۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۵۷۶ تردد خودرو در جاده‌های گلستان ثبت شده و طی این مدت ۸۲۳ هزار و ۱۵۵ خودرو به استان وارد شده که رشد ۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

مصدقی افزود: صدقی با بیان اینکه پنج درصد خودروهای عبوری وسایل نقلیه سنگین بوده‌اند، گفت: ساعت اوج ترافیک بین ۱۷ الی ۱۸ بوده و میانگین سرعت هم ۷۹ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.