مدیرکل ورزش و جوانان گلستان:

گلستان ۵۰ هیات ورزشی فعال دارد /وجود ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در استان

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت:گلستان ۵۰ هیات ورزشی فعال دارد که ۷۰ هزار نفر به طور سازمان یافته در رشته های زیرپوشش این هیات ها مشغول انجام ورزش هستند.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، قاسمعلی برزمینی در گردهمایی ائمه جمعه گلستان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ ورزشکار استان در مسابقات جهانی کسب مدال کردند که ۲۳ ورزشکار واجد شرایط مطابق قانون «استخدام قهرمانان ورزشی» جذب دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی شدند.

وی همچنین از تکمیل ۱۰ پروژه ورزشی اولویت‌دار گلستان خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در هفته دولت سال آینده این طرح‌ها مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

برزمینی به ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در گلستان اشاره کرد و گفت: در سفر پارسال دولت سیزدهم ۲ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها مصوب شد که با تخصیص این اعتبارات از دهه فجر سال قبل تاکنون ۱۹ پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی گفت: علاوه بر این، پیگیری برای استخدام هشت ورزشکار مدل‌آور استان که به تازگی موفق به مقام‌های اول تا سوم مسابقات جهانی رشته‌های گوناگون شدند شده بودند، در حال انجام است.