قائم مقام کمیته امداد استان گلستان خبرداد:

تمامی دانش آموزان نیازمند تبلت و گوشی هوشمند شناسایی شدند

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان گفت: طبق پایش انجام شده، تمامی افراد نیازمند تبلت و گوشی هوشمند شناسایی شدند که از مهرماه امسال تاکنون به تعداد ۲۱۰ نفر ازدانش آموزان تبلت اهداء شد.

به گزارش خبرنگار ساجد خبر، جعفر مزیدی اظهار کرد: ۲۱۰  دستگاه تبلت به ارزش ریالی  ۶۳۰ میلیون تومان بین دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد در اعیاد شعبانیه و سالروز تاسیس کمیته امداد ۱۴ اسفند و هفته احسان ونیکوکاری توزیع شده است.

وی افزود : باتوجه به سیاست ها و رویکرد تحولی این نهاد در حوزه فرهنگی برای توانمندسازی خانواده ها ، شناسایی استعدادهای تحصیلی و تلاش برای رفع موانع موجود است که با همکاری خوب بین ادارات آموزش و پرورش و کمیته امداد ، گامهای موثری در این راستا صورت پذیرفته است .

مزیدی با توجه به تغییر سیستم آموزشی کشوروضرورت تجهیز دانش آموزان به لوازم کمک آموزشی مجازی ، بیان داشت: در مجموع بیش از  ۱۸ هزار دانش آموز نیازمند تحت حمایت کمیته امداد گلستان است که طبق نیازسنجی صورت گرفته بیش از ۵ هزار نفر نیازمند گوشی هوشمند و یا تبلت هستند.

وی تصریح کرد: ارزش ریالی هرکدام از این تبلت‌های هوشمند ۳۰ میلیون ریال است که با همکاری مراکز نیکوکاری، کمک خیران و اعتبار کمیته امداد تهیه و تحویل دانش آموزان شده است

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: درسال گذشته با توجه به ادامه شرایط کرونایی در جامعه و تحصیل از طریق فضای مجازی، تعداد۷۴۶ دستگاه تبلت از طریق کمک های خیرین و امداد تهیه و به دانش آموزان نیازمنداهداء شد.

مزیدی اعلام کردد: در حال حاضر تعداد ۱۸۹۲۹ نفر دانش آموز و ۱۲۷۱ نفر دانشجو  تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)استان گلستان هستند