رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان:

شرکت بیش از ۹۰۰ شهروند گرگانی در آموزش های آتش نشانی در دیماه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: در دی ماه سال جاری تعداد 902 نفر در طرح شهر ایمن آموزش ایمنی و نحوه اطفاء حریق و کار با خاموش کننده های دستی را آموزش دیدند.

به گزارش ساجد خبر، موسی الرضا صفری با اعلام این خبر اظهار کرد: حدود ۱۱۰ نفر از این آمار را دانش آموزان مدارس سطح شهر تشکیل می دهند که نکات ایمنی در مدارس و منزل را فراگرفته و آموزش دیدند.

وی افزود: ما بقی آمار نیز به آموزش کارمندان ادارات به تعداد ۲۴۰ نفر، خانه های فرهنگ ۳۵۰ نفر، بیمارستان ها در قالب تیم واکنش سریع تعداد ۹۰ نفر، مجتمع های مسکونی تعداد ۲۲ نفر، کارکنان شرکت ها تعداد ۶۰ نفر و داوطلبین آموزش دیده در آبان ماه حدود ۳۰ نفر اختصاص دارد.

صفری ادامه داد: با توجه به استقبال از طرح تیم واکنش سریع که ابتدا در بیمارستانها و از بین پرسنل هر بیمارستان تشکیل شد، خوشبختانه این طرح در ادارات نیز مورد توجه قرار گرفته و با رایزنی های صورت گرفته در ادارات مختلفی در حال تشکیل است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: مسئولین ادارات و شرکتها می توانند با تماس با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان هماهنگی های لازم جهت حضور کارشناسان واحد آموزش سازمان و برپایی دوره عمومی و تخصصی را انجام دهند.

صفری در پایان گفت: همچنین جهت ارتقاء سطح و توان پرسنل عملیاتی آتش نشانی گرگان در دی ماه یک دوره آموزش تخصصی برگزار کرد.