رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گرگان:

تجهیز کمربندی سرخنکلاته گرگان به دوربین نظارت تصویری

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گرگان گفت: کمربندی سرخنکلاته گرگان به دوربین نظارت تصویری مجهز شد.

به گزارش ساجد خبر، علی گلبینی  در افتتاحیه طرح های این اداره کل در دهه فجر اظهار کرد: دوربین نظارت تصویری عبوری پرحادثه کمربندی سرخنکلاته در محور گرگان -آق قلا شهرستان گرگان با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان به میمنت این ایام و با حضور استاندار، معاون اقتصادی استانداری، فرماندار و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر مسوولان استانی و شهرستانی راه اندازی شد.

وی افزود: با نصب و راه اندازی این دوربین به دلیل اهمیت و تردد بالای محور گرگان- آق قلا از این پس شاهد نظارت و مدیریت هوشمندانه آن خواهیم بود.
گلبینی مفرد افزود: کمربندی سرخنکلاته یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان گرگان است و نصب دوربین نظارت تصویری یکی از ضروریات این منطقه بود.
به گفته وی، در محل راهدارخانه مرکزی گرگان نیز، نصب و راه اندازی یک دوربین مداربسته در فهرست پروژه های بهره برداری دهه فجر قرار گرفت.

گلبینی مفرد ادامه داد: به دلیل تعدد روستاها در محور سرخنکلاته –امیرآباد و حجم ترافیک بالای ترافیک محلی و ترافیک کنارگذر گرگان به سمت آق قلا و فرودگاه و برای افزایش ضریب ایمنی راهها و سهولت تردد بطول ۱۱ کیلومتر و هزینه ۲۰ میلیارد تومان احداث شبکه روشنایی محور و اتصال روشنایی این محور به بزرگراه گرگان- علی آباد در دستور کار قرار گرفت که بخش اعظم آن بطول ۷.۵ کیلومتر تا دهه فجر به بهره برداری رسید.
وی افزود: از جمله پروژه های دیگر احداث شبکه روشنایی خروجی گرگان به سمت کردکوی به طول ۴۵۰ متر با اعتبار بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان و روشنایی تقاطع کلاسنگیان بصورت مشارکتی ۱۲۰ میلیون تومان ، بهینه سازی و اجرای کابل خودنگهدار گرگان-سه راه یساقی و ساخت پل عابر جامعه المصطفی محور گرگان- کردکوی بوده که به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی احداث انبار شن ونمک و ماشین آلات گرمابدشت در محور توسکستان نیز آغاز شد.