مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خبرداد؛

استقبال نوجوانان گلستانی از اعتکاف/ ۱۵۰۰ دانش آموز معتکف شدند

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: بیش از ۱۲ هزار نفر در ۲۰۰ مسجد گلستان معتکف شدند که از این تعداد بیش از هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز بودند که عدد بسیار قابل توجهی است.

به گزارش ساجد خبر، حجت الاسلام عباسعلی گرزین ضمن تبریک ولادت امام علی (ع) و روز پدر اظهارکرد: در اولین مراسم معنوی عبادی اعتکاف پساکرونا، امسال با موج استقبال مردمی به ویژه نوجوانان و جوانان روبرو بودیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: بیش از ۱۲ هزار نفر در ۲۰۰ مسجد استان معتکف شدند که از این تعداد بیش از هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز بودند که عدد بسیار قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه حدود ۹ هزار نفر از معتکفان خانم و سه هزار نفر آقا هستند، ادامه داد: بعد از هجمه چند ماه اخیر دشمنان نادان علیه ایران، دشمنانی که به جهالت و نادانی خود دل بسته بودند که بتواند مردم و جوانان ما را از آرمان‌ها و اعتقاداتشان نظام اسلامی و انقلابشان دور کنند، این حضور معنادار یک جواب محکم و دندان شکنی بر همه این خیال بافی ها بود.

گرزین گفت: بیشترن شهرستان‌هایی که معکتفان در آن حضور دارند، گرگان، گنبدکاووس و علی آبادکتول هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان بیان کرد: امسال اعتکافات ویژه ای از جمله، مادر و دختری، پدر و پسری و اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی در استان طراحی شده که از آنها استقبال خوبی شد.

وی افزود: در این ایام علاوه بر اینکه فرصتی را برای انس و خلوت با خدا برای معتکفان فراهم شده، تلاش می‌کنیم برنامه‌های فرهنگی، حلقه‌های مختلف معرفتی و معنوی به ویژه با محوریت جهاد تبیین برگزار می‌کنیم.

گرزین اضافه کرد: در پایان این سه روز، با آیین معنوی اعمال ام داوود، به صورت سراسری، اختتامیه اعتکاف ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و امیدواریم که اعتکاف امسال نقطه جهش معنوی و بصیرتی برای جامعه ما باشد.